BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x
BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x
BREAKING NEWS

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision, deputeti demokrat ‘përplaset’ me gazetarin

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x
BREAKING NEWS

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me paralajmërimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me
x

Gossip

Promovuan skemën ilegale të kriptovalutave, s'raportuan pagesat! 6 personazhet shumë të njohur si këngëtarë, aktorë dhe muzikantë përfshihen në akuza të rënda

Promovuan skemën ilegale të kriptovalutave, s'raportuan pagesat!

Komisioni amerikan ka akuzuar Lindsay Lohan, Jake Paul dhe disa të famshëm të tjerë se nuk zbuluan se ishin paguar për të promovuar kriptomonedhat. Të famshmit ranë dakord të paguanin 400,000 dollarë, përfshirë gjobat, dhe të kthenin atë që ishin paguar për promovimin. Lohan u pagua 10,000 dollarë për të promovuar argumentet Tronix të ofruara nga kompania Tron e Justin Sun.

Një zëdhënës i Lohan tha se kjo e fundit “u kontaktua në mars 2022 dhe nuk ishte në dijeni të kërkesës për zbulim. Ajo pranoi të paguante një gjobë për të zgjidhur çështjen.”

Personat e tjerë të akuzuar:

-Muzikanti Soulja Boy (DeAndre Cortez Ëay)

-Këngëtari Austin Mahone

-Aktorja e filmave porno Kendra Lust (Michele Mason)

-Reperi Lil Yachty (Miles Parks McCollum)

-Muzikant Ne-Yo (Shaffer Smith)

-Këngëtarja senegaleze-amerikane Aliaune Thiam (Akon)

Grupi akuzohet për promovimin e paligjshëm të aseteve kripto TRX dhe BTT "pa zbuluar se ata ishin kompensuar për këtë dhe shumën e kompensimit të tyre", tha SEC.

Justin Sun, një investitor i kriptove dhe diplomat për kombin ishullor të Karaibeve të Grenadës, akuzohet gjithashtu për mashtrim duke manipuluar aktivitetin tregtar të dy tokenave për ta bërë të duket sikur ato po tregtoheshin në mënyrë aktive në një krim të njohur si "tregtia e pastrimit".

Kompanitë e tij, Tron Foundation Limited, BitTorrent Foundation Ltd dhe Rainberry Inc (dikur BitTorrent) - janë gjithashtu të akuzuara si pjesë e skemës.

Të gjithë të famshmit, përveç Soulja Boy dhe Mahone, kanë paguar një total prej më shumë se 400,000 dollarësh për të hequr akuzat.

Promovuan skemën ilegale të kriptovalutave, s'raportuan pagesat!