BREAKING NEWS

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të Kosovës", përplaset keq analisti i njohur me Kreshnik Spahiun

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të
x
BREAKING NEWS

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve në emision live: Pusho mos bëj zhurmuesin

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve
x
BREAKING NEWS

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe shpërthejnë bombë molotov në kufi

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe
x
BREAKING NEWS

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i sigurisë del me deklaratën e fortë: Objektivi kryesor i Serbisë është zhbërja e Kosovës

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës, ja skema që po përdor në situatën e tensionuar në Veri

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra
x
BREAKING NEWS

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari që humbi jetën në Sarandë (foto)

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari
x
BREAKING NEWS

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të marrë masa të forta ndaj Kosovës

Eksperti  i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve shoqërohet në polici (emri)

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve
x

Gossip

Pse po ikin nga Shqipëria? “Jeto sot për sot”, Maestro tregon historinë personale

Pse po ikin nga Shqipëria? “Jeto sot për sot”, Maestro

Tema e ditës së sotme ka të bëjë me emigrantët, pse shqiptarët zgjedhin të largohen nga vendi.

Të ftuar në këtë episod të parë ishin ministrja Bora Muzhaqi, këngëtari Armaldo Kllogjeri, modelja Xhensila Pere dhe avokati Adriatik Lapaj.

Modelja Xhensila Pera është një ndër personazhet që ka zgjedhur të emigrojë në Amerikë për një jetë më të mirë. Pere zbuloi se synon të arrijë në Miss Universe. Sipas saj, arsyeja që ka dashur ta vazhdojë atje ëndrrën e saj është për arsye monetare, duke qenë se këtu në Shqipëri nuk mund të arrish atë që dëshiron.

“Pasi kalon të 30-tat ti bën një llogari shumë të thjeshtë, ku ti mendon se këtu nuk kam asnjë të ardhme për tu sistemuar”, tha Pere.

“Rroga që ne marrim është e papërballueshme me çmimet që janë në treg”, tha ajo, ndërsa për rrogën e saj të fundit zbuloi vetëm se ka qenë mbi mesataren.

“Jeto sot për sot. Ai që ikën te vendi që shkon nuk është fushe me lule, ai nga vetja do japë edhe atje. Këtu ke lodhje psikologjike, atje ka lodhje fizike, por ku shkon në darkë në shtëpi, shkon e qetë”, u shpreh modelja.

Po ashtu edhe këngëtari Armaldo Kllogjeri i ftuar në “Më lër të flas”, është një ndër ata që kanë emigruar për një jetë më të mirë. Ish-banor i Big Brother Vip, ka emigruar në Greqi në moshën 21-22 vjeçare.

“Sapo kishim dalë nga regjimi. Arsyeja pse u ktheva ishte për çështjen e letrave. Nëse do kisha letra do qëndroja”, tha ai.