BREAKING NEWS

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në vend/ Ulet numri i infektimeve, Ministria publikon të dhënat: Ja sa persona kanë humbur jetën ditën e sotme

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në
x

Gossip

‘Punëdhënësit sot duan vajza 25-vjeçare për dashnore’, plas “sherri” në studio mes modeleve

‘Punëdhënësit sot duan vajza 25-vjeçare për

Ina Kollçaku dhe producentja Sabina Kodra të ftuara në emisionin “Ftesë në 5” kanë komentuar temën “Gratë e bukura, apo vajzat e bukura”.

Në një moment debati u zhvendos tek profesioni dhe përzgjedhja që bëjnë punëdhënësit në intervistat e punës. Ina u shpreh e mendimit se mosha e re është një faktor domethënës në një intervistë pune, madje sipas saj ka lajmërime pune që e përcaktojnë moshën që është më e favorizuar. 

Ndërsa Sabina ndau një mendim të kundërt me të. Producentja e njohur u shpreh se, nëse punëdhënësi shikon në një intervistë pune moshën e re, ai është në kërkim të një të “dashure” e jo të një profesioniste.

Ina: Ka punë që thonë se pranohen persona deri në moshën 25 vjeç.

Sabina: Se është duke kërkuar dashnore është gjë tjetër.

Ina: Unë kam punësuar shumë vajza dhe kam hasur problematika. Gocat që më shkruajnë mua kërkojnë që të punojnë, e jo të jetë e dashur. Një punë e caktuar kërkon që t’i të qëndrosh shumë orë me taka.
Sabina: Kjo nuk është profesion.

Ina: Kjo që po thua është diskriminim.

Më të lexuarat