BREAKING NEWS

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja pse ndodhi sulmi me armë te zyrat e Top Channel

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x

Gossip

Puthja që po kërkon t'i japë Kiarës nxjerr zbuluar skenarin e fshehtë të Luizit, si po i luan "fijet" këngëtari duke "çmendur" publikun dhe produksionin e “Big Brother VIP”

Puthja që po kërkon t'i japë Kiarës nxjerr zbuluar

Që nga data e nisjes dhe deri më tani polemikat që krijohen nga banorët e “Big Brother VIP2” kanë transmetuar emocione të forta, ku secili banor me historitë dhe personalitetin e tij, është kthyer në protagonist të përditshmërisë sonë, duke na tërhequr edhe me raportet që krijojnë me njëri-tjetrin, por edhe me konfliktet që mbizotërojnë brenda në shtëpi.

Kiara Tito dhe Luiz Ejlli janë dy banorët e “Big Brother VIP” të cilët janë kthyer në kryefjalë të mediave së fundmi. Që prej fillimit të këtij “reality show”, këngëtari me humorin e tij shkodran, ka shprehur pëlqimin për moderatoren e njohur, por kjo e fundit ka mbajtur dhe vazhdon të mbajë një qëndrim të distancuar. Një gjë është e sigurt, pëlqimi i Luiz Ejllit nuk mund të fshihet, por nga ana tjetër ai është një personazh që deri më tani duket se ka hyrë me plan dhe çdo lëvizje e tij është e mirëmenduar si në një lojë shahu. Këtë fakt e ka evidentuar, publiku, produksioni, por edhe banorët brenda shtëpisë.

Një detaj që shumë kujt mund t’i ketë shpëtuar është dhe “loja” me puthjen që prej javësh Luizi kërkon ndaj Kiarës. Luizi ka treguar “padashje” skenarin që po luan duke vendosur Kiara Titon në qendër të vëmendjes. Ai po kërkon ta mbajë sa më gjatë në shtëpi dhe kjo është një nga skemat e tij. Luizi nuk e do një ikje të parakohshme të Kiarës dhe sa më shumë të zgjatet pjesa e puthjes dhe insistimit të tij duke e kërkuar me ngulm, aq më shumë shtohen shanset që publiku dhe produksioni të kërkojë që të dy banorët të jenë sa më gjatë brenda shtëpisë.

Ai arriti deri aty sa i tha se nuk e ka fare tek puthja, por mendon për të mirën e saj duke u shprehur se e di çfarë do t'i ndodhë Kiarës brenda shtëpisë. “Do e shohësh çfarë do të ndodhë ty brenda këtyre mureve”, tha Luizi. Një mesazh i koduar i tij që të gjithë ata që ndjekin Big Brotherin, por edhe produksionin si edhe banorët t’i vendosë në mendime.  Kujtojmë këtu se ai ka bërë dhe një deklaratë tjetër të fortë, që nëse del Kiara Tito nga shtëpia, pas saj do të dalë dhe ai.