BREAKING NEWS

Inteligjenca amerikane fut në ankth botën: Ja se kur Putin do të nisë luftën bërthamore që mund të na çojë në katastrofën më të madhe që ka parë njerëzimi

Inteligjenca amerikane fut në ankth botën: Ja se kur Putin do të
x
BREAKING NEWS

Anglia i pret shpresat Vuçiçit për “Ballkanin e Hapur” dhe rrit prezencën ushtarake në rajon, ja si Londra do të parandalojë skenarët destabilizues të Moskës

Anglia i pret shpresat Vuçiçit për “Ballkanin e
x
BREAKING NEWS

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të mëdhenj”, zbulon se shumë dosje të bujshme që ka në dorë SPAK po hetohen nga amerikanët

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të
x
BREAKING NEWS

Rusia bën tërheqjen e parë nga Ukraina, SHBA paralajmëron fundin e tmerrshëm për Vladimir Putinin

Rusia bën tërheqjen e parë nga Ukraina, SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Putini i tregon “vijat e kuqe: NATO: Nëse dërgon trupa në Suedi dhe Finlandë, ne do të përgjigjemi

Putini i tregon “vijat e kuqe: NATO: Nëse dërgon trupa në
x
BREAKING NEWS

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat në administratë, ja kush përfiton! Zbulohen dhe sa do të jenë pagesat e kompensimit për efektivët e policisë që shërbejnë larg vendbanimit

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë kokën dhe të heshtë, do të turpërohet kur...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë
x
BREAKING NEWS

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e dyta...”, Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës për padinë ndaj Blinken-it

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e
x

Gossip

Qytete të bombarduara, fëmijë të plagosur dhe një shtet “drejt vdekjes”, kënga e fituese e Ukrainës në Eurovision kthehet në një “himn” për botën (VIDEO)

Qytete të bombarduara, fëmijë të plagosur dhe një shtet

Jo thjesht një festival kënge, por një shënjues i mbështetjes Evropiane për Ukrainën në këto ditë të vështira për ta. Kjo ishte simbolika e Eurovisionit këtë vit, që pa si fituese grupin ukrainas Klaush Orchestra, që u shpallën fituese me këngën e tyre plot mesazh të titulluar “Stefania”. Ajo së fundmi është bërë një himn popullor të ukrainasve në luftën e ashpër ndaj rusëve.

Publikimi i videos, i cili u xhirua në qytetet e shkatërruara të Borodyanka, Irpin, Bucha dhe Hostomel, thuhet se u vonua për të shmangur akuzat për politizimin e konkurrencës.

Në klipin e ri të këngës, ushtarët femra transportojnë fëmijë nëpër qytete të shkatërruara ndërsa reperi Oleh Psiuk performon mes rrënojave të ndërtesave të shkatërruara.
Pamjet më pas tregojnë disa ushtarë që ribashkojnë disa nga fëmijët me të dashurit e tyre, ndërsa njëri ecën në një varrezë me gurë varresh të mbuluar me ngjyrat e Ukrainës.

Pamja e fundit e videos tregon një vajzë të vogël që shikon në kamerë ndërsa përdor një koktej molotovi, eksplozivi i bërë vetë, i cili është bërë sinonim i rezistencës ukrainase ndaj forcave ruse.