Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reagon Robert Aliaj pas deklaratës shokuese, ja pse e bëra

Postuar: 22/09/2018 - 15:35

Deklarata e Robert Aliaj në emisionin “Provokacija” ku tha se ishte përdhunuar nga një femër në moshën 16-vjeçare dhe kishte ndjerë kënaqësi bëri bujë në të gjitha portalet shqiptare ditën e sotme.

“Kam qënë i vogël dhe nuk kam bërë dashuri, por më ka përdhunuar një mami. Nuk ishte traumatike, më pëlqeu shumë, por më shkatërroi fare sepse bënte xhiro aq shumë sa më copëtoi fare. Isha 16 vjeç, unë e shijova, mbase edhe një femër kur përdhunohet e ka një moment kënaqësie”- deklaroi Aliaj në emision.

Fjalët e tij sigurisht ngjallën komente nga më të ndryshmet, prandaj Roberti vendosi të prononcohej për arsyen pse e tha këtë gjë.

“Mund të kesh 100 argumente interesante dhe të gjithave mediave te shitura t’ju interesoj vetëm një informacion pa vlerë, një provokim ironik për ta bërë lajm. Unë ja dhashë këtë kënaqësi me qëllim: E para meqë e kuptova që po kërkohej një lajm dhe mua më pëlqen të eksperimentoj qëllimisht që ata të bënin atë që prisja unë, ta nxirrnin nga konteksti dhe të tregoheshin keqdashës.
Dhe e dyta lëvizja “Me too Movement”, për të cilët kam rezerva për celebritetet që pretendonin majtas-djathtas se ishin përdhunuar mbasi kishin shkuar vetë për të përfituar ndonjë rol ose tjetër gjë, dhe pastaj u kujtuan mbas 20 – 30 vjetësh për arsye interesash të tjera, etj. Më tepër e bëra për ironi për arsyen e dytë. Dhe kështu u realizua Provokacija on Provokacija një provokim me shaka e transformuar në dramë. Sepse skandal do të thotë shikueshmëri dhe të gjithë po konkurrojnë për pjesën e luanit. Dhe njerëzve u serviren gjërat më pa vlerë. Mirëpo mua më intereson ky degradim, ky model gazetaresk i pështirë, në këtë demokracinë tonë të çoroditur nga krizat dhe ndërgjegja e korruptuar e një pjese. Më intereson ta provokoj interesin e tyre të veçantë për spekulimet, thashethemet, deformimet e informacionit, etj”, u shpreh ai për revistën“Class”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 15:30

Në vitin 2006, Amarda Toska u bë prezantuese e programit të humorit “Portokalli”. Teksa kanë kaluar 12 vite që atëherë, vetëm tani e marrim vesh se përzgjedhja e saj ka qenë përmes një konkursi.

Postuar: 14/12/2018 - 13:45

Aktorja e njohur shqiptare ka fituar 9.5 milionë dollarë nga televizioni i njohur “CBS&rdqu

Postuar: 14/12/2018 - 13:12

“Deri dje isha me studentët, sot mendoj se po bëjnë kapriço”.

Postuar: 14/12/2018 - 12:08

“Bëj mirë, dhe ji i mirë, nëse dëshiron vërtet të ndryshosh diçka, nise me veten tënde&rd

Postuar: 14/12/2018 - 11:52

Pavarësisht se ajo u bë prezantuese e programit të humorit “Portokalli”, që në vitin

Postuar: 14/12/2018 - 10:45

Çifti i njohur turk, Sinem Kobal dhe Kenan Imirzalioglu kohët e fundit janë përfolur për një ndar

Postuar: 14/12/2018 - 10:13

Kantautori Flori Mumajesi dhe këngëtarja Kejsi Tola janë vënë kohët e fundit në qender të vemen