BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x
BREAKING NEWS

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror rus lëshon paralajmërimin e frikshëm: “Armagedon-i” mund të jetë afër! Raketat bërthamore do godasin Londrën dhe New York-un nëse preket...

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror
x

Gossip

Revoltohet moderatorja e njohur, zbulon mesazhet që merr në telefon: Si pretendoni t’iu jap nga koha ime kur ju…

Revoltohet moderatorja e njohur, zbulon mesazhet që merr në telefon:

Moderatorja Aulona Musta është një nga personazhet më aktive në rrjetet sociale, ku ndan me ndjekësit mendime apo këshilla për tema të ndryshme. Ajo nuk i kursen as debatet apo kritikat për personat që i shkruajnë, të cilëve shpeshherë iu përgjigjet publikisht.

Kështu ka ndodhur edhe së fundmi, pasi moderatorja ka një këshillë publike për të gjithë ndjekësit e saj që i shkruajnë për problemet e ty. Në një video në Instagram Aulona shprehet se merr shumë mesazhe në ditë, nga njerëz për të cilët shpenzon kohën e saj për t’iu bërë terapi.

Por “problemi” është se ata nuk e kanë as follow, pra nuk e ndjekin moderatoren në rrjetin social. Kështu ajo iu këshillon atyre të “krijojnë marrëdhënie me njerëzit.”

“Kam një këshillë shumë të sinqertë për të gjithë ju që më shkruani mesazhe dhe më pyesni dhe më kërkoni këshilla për çfarëdolloj gjëje që ka lidhje me jetën tuaj. Me problemet që mund të keni, me problemet shoqërore, dashurie, familjare, në lidhje me peshën. Në momentin që e merrni mundimin që të shkruani këtë mesazh që unë të harxhoj nga koha ime për t’iu përgjigjur juve, për t’iu bërë terapi, që realisht nuk kam pse e bëj por e bëj në shumë raste. Ama minimumi duhet të më keni follow. Nuk e kuptoj se si mund të pretendoni të më shkruani, të pretendoni që unë t’iu jap nga koha ime, nga energjia ime, aq më tepër në mes të pushimeve, dhe ju nuk më keni as follow. Kjo nuk bën sens edhe iua këshilloj që edhe në jetën tuaj reale të krijoni marrëdhënie me njerëzit, të jepni edhe të merrni. Marrëdhëniet e një anshme nuk janë të shëndetshme.”- shprehet Aulona Musta gjatë videos së publikuar nga pushimet.

Më të lexuarat