BREAKING NEWS

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me përgjigjen

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me
x
BREAKING NEWS

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të hetohet nga FBI, SPAK të bashkëpunojë me amerikanët

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të
x
BREAKING NEWS

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja çfarë pritet të diskutohet

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja
x
BREAKING NEWS

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish kryeministrin: Me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish
x
BREAKING NEWS

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët
x
BREAKING NEWS

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton
x
BREAKING NEWS

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin e FBI-së

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin
x

Gossip

Rez Veleshnja sulmon direkt Altin Bashën: Kryeministër, kujdes kë do vendosësh drejtor të Teatrit Kombëtar!

Rez Veleshnja sulmon direkt Altin Bashën: Kryeministër, kujdes kë

Aktori i njohur i “Portokalli”, Rez Veleshnja ka sulmuar sot drejpërdrejt regjisorin, Altin Basha, i cili u largua nga posti i drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”., për të kandiduar për postin e drejtorit të Teatrit Kombëtar, në garë me Kiço London, Arben Derhemin dhe Elma Dorezin.

Lirimin e tij nga detyra e firmosi zëvëndëskryeministrja, Belinda Balluku, në mungesë të kryeministrit Edi Rama, i cili ishte jashtë vendit. Por ndërkohë që gara po bëhet e nxehtë, aktori Rez Veleshnja ka dalë hapur me një status në Instagram kundër kandidaturës së Altin Bashës, i cili ka qenë për vite të të tëra regjisor i “Portokalli”.

Rez Veleshnja sulmon direkt Altin Bashën: Kryeministër, kujdes kë

Edhe pse Rezi nuk përmend emër, kuptohet qartë që statusi është sulm i qartë kundër kandidaturës së Altin Bashës, duke përmendur dhe si dështim të tij të fundit programin e humorit “Kosherja”, që nuk mundi t’i mbijetonte tregut dhe u mbyll këtë sezon televiziv. Brenda këtij statusi, Veleshnja paralajmëron Kryeministrin, të ketë kujdes kë do vendosë drejtor të TK, duke iu referuar Altin Bashës. Brenda këtij shkrimi lexoni statusin e plotë të Rez Veleshnjas.