Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rikthim në masakrat e vitit 1999! Del fotoja e këngëtares shqiptare në gjendje të fikëti

Postuar: 25/03/2019 - 14:56

Masakra, vrasje, vuajtje, lot, arratisje dhe përdhunime! Me copëza fjalësh, në këtë mënyrë mund ta përshkruajmë atë çfarë ka ndodhur para 20 vitesh në Serbi.

Pikërisht ditën e djeshme ishte 20-vjetori i nisjes së bombardimeve të forcave aleate të NATO-s ndaj bazave ushtarake serbe.

Shumë qytetarë të Kosovës asokohe për 72 ditë rresht kanë parë tmerrin me sytë e tyre dhe kanë përjetuar së bashku me familjarët një nga luftërat më të mëdha.

Shumë persona janë drejtuar drejt Bllacës për të shpëtuar nga barbarizmi serb.

Një prej tyre ka qenë këngëtarja e njohur Fjolla Morina.

Së fundmi, është bërë publike kudo në rrjet një foto e këngëtares në gjendje të fikëti raporton “Prive.al.

Siç mund ta shikoni në foton e mëposhtme, gjendja e saj shëndetësore nuk ka qenë aspak e mirë, ndërkohë pranë saj qëndron nëna e Fjollës duke qarë.

Një foto që flet sa njëmijë fjalë dhe që pasqyron më së miri realitetin e asaj periudhe.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 22:12

Balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa ka dhënë një këshillë të vlefshme për të gjithë ndjekëset e saj në rrjetet sociale.Në postimin e saj, Klaudia shkruan se femrat duhet të bëjnë kujdes me meshkujt që nuk i duan

Postuar: 18/07/2019 - 21:06

Ditët e fundit u përhap lajmi se sopranoja e famshme, Inva Mula, është ndarë nga bashkëshorti i s

Postuar: 18/07/2019 - 20:13

Këngëtari i njohur nga Kosova, Enur Pakashtica, ka rrëfyer një eksperiencë vërtet të frikshme që

Postuar: 18/07/2019 - 19:49

Ori Nebiaj së fundmi po i argëton shikuesit me emisionin e pasdites “Pushime në Top”.

Postuar: 18/07/2019 - 13:54

Reperi Arkimed Lushaj, ose Stresi, njihet si djalë i keq dhe i rrëmujshëm.

Postuar: 18/07/2019 - 12:56

Erza Muqolli, 13-vjeçarja shqiptare që ka fituar zemrat e publikut po korr një sukses të madh që

Postuar: 18/07/2019 - 11:20

Ditën e djeshme në media qarkulloi lajmi i anëtarit të pestë të jurisë së spektaklit "Kënga