Gossip

Rita Ora mban fjalën, reagon pas rindërtimit të shtëpisë së familjes Sala: Më në fund erdhën në jetë!

Rita Ora mban fjalën, reagon pas rindërtimit të

Rita Ora ka qenë ndër personat e shumtë që u solidarizuan në lidhje me pasojat e tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë. Këngëtarja e mbajti premtimin dhe familja Sala në fshatin Pinar hyri në shtëpinë e rindërtuar, e cila u dëmtua nga tërmeti.

Ajo reagoi në lidhje me këtë: “Shtëpitë që ndërtova në bashkëpunim me skuadrën, më në fund erdhën në jetë. Faleminderit të gjithë që ndihmuan që të realizohej, ambasadorja e Kosovës”.

Krahas shkrimit ajo ka ripostuar foton e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Bashkë me ndihmën e Kryebashkiakut të Tiranës, ajo është përkujdesur që të mbledhë fonde e edhe të shpejtojë procesin e sigurimit të shtëpive të reja për dy familje të prekura nga tërmeti.

Në më pak se dy muaj, Rita ka arritur që me ndikimin dhe kontributin e saj, të sigurojë dy shtëpi për dy familjet që ata kanë përzgjedhur.

Dje Erion Veliaj ka shkuar për t’i dorëzuar çelësat njërës prej familjeve, familjes Sala, duke falendruar Ritën.

Tashmë pritet që stë realizohet edhe shtëpia e familjes së dytë.

Rita Ora mban fjalën, reagon pas rindërtimit të

Më të lexuarat