BREAKING NEWS

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe 2 mijë të vdekur brenda ditës

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe
x

Gossip

Ritakohet pas 40 vitesh me 3 aktorët e njohur, zbulohet roli i gazetarit Hoxha në filmin që gozhdoi shqiptarët para ekranit

Ritakohet pas 40 vitesh me 3 aktorët e njohur, zbulohet roli i gazetarit

Aktorët e filmit shqiptar “Në çdo stinë” janë takuar pas 40 vitesh. Një prej skenaristët e filmit Bashkim Hoxha ka publikuar një foto në rrjetet e tij sociale bashkë me 3 aktorë që kanë luajtur në film.

Duke konsumuar një kafe me Hoxhën kanë qënë tre nga aktorët: Anisa Markarian, e cila luante rolin e Zanës, Ylli Demneri, që luantë Yllin dhe Ardian Cergën, i cili në film ishte Leka.

Filmi është xhiruar në vitin 1980 nga regjizori Viktor Gjika, i cili bashkë me Hoxhën ka ndërtuar edhe skenarin. Pjesë e filmit ka qënë edhe Arben Imami, ish-deputet dhe ish-ministër i Partisë Demokratike.

Ritakohet pas 40 vitesh me 3 aktorët e njohur, zbulohet roli i gazetarit