BREAKING NEWS

Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e menjëhershme dhe del me deklaratën ‘bombë’: I akuzuari kryesor është Sali Berisha. Ja çfarë fshihet pas vendimit

Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e
x

Gossip

Rregullat janë ndryshuar në mënyrë rrënjësore, anëtari i pestë dhe i fundit i jurisë në Kënga Magjike do jetë gazetar (Konfirmohet emri)

Rregullat janë ndryshuar në mënyrë rrënjësore,

Në vjeshtë pritet të nisë Kënga Magjike, ku çdo të diele do të konkurrojnë këngëtarë të vjetër e të rinj për të kaluar në tre netët finale. Prej disa vitesh tashmë, ‘Kënga Magjike’ ka dhe jurinë e cila vlerëson artistët e rinj si dhe jep në finale çmimin “Best New Artist”.

Por këtë vit rregullat kanë ndryshuar, juria do të jetë ajo që do të japë opinion dhe për çmimin e madh final.

Deri tashmë ishin zbuluar vetëm 4 emra të anëtarëve të jurisë së këtij viti: Arben Skënderi, Armend Rexhepagiqi, Jonida Maliqi dhe Dalina Buzi, ndërsa “News31” ka konfirmuar emrin e pestë dhe të fundit i cili do të jetë pjesë e jurisë së festivalit.

Anëtari i pestë , i cili do t’i bashkohet kolegëve në votim, do të jetë gazetari Enkel Demi.