Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rregullat janë ndryshuar në mënyrë rrënjësore, anëtari i pestë dhe i fundit i jurisë në Kënga Magjike do jetë gazetar (Konfirmohet emri)

Postuar: 17/07/2019 - 15:35

Në vjeshtë pritet të nisë Kënga Magjike, ku çdo të diele do të konkurrojnë këngëtarë të vjetër e të rinj për të kaluar në tre netët finale. Prej disa vitesh tashmë, ‘Kënga Magjike’ ka dhe jurinë e cila vlerëson artistët e rinj si dhe jep në finale çmimin “Best New Artist”.

Por këtë vit rregullat kanë ndryshuar, juria do të jetë ajo që do të japë opinion dhe për çmimin e madh final.

Deri tashmë ishin zbuluar vetëm 4 emra të anëtarëve të jurisë së këtij viti: Arben Skënderi, Armend Rexhepagiqi, Jonida Maliqi dhe Dalina Buzi, ndërsa “News31” ka konfirmuar emrin e pestë dhe të fundit i cili do të jetë pjesë e jurisë së festivalit.

Anëtari i pestë , i cili do t’i bashkohet kolegëve në votim, do të jetë gazetari Enkel Demi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:50

Klaudia Pepa di gjithmonë si të tërheqë vëmendjen.  Së fundmi ajo ka publikuar një foto si gjithmonë, ndryshe nga të tjerët ku duket një mashkull që e tërheq në rërë.

Postuar: 23/08/2019 - 21:31

Pas suksesit me filmin “2 gisht mjaltë”, aktori i humorit Ermal Mamaqi duket se nuk d

Postuar: 23/08/2019 - 15:23

Pas pushimeve në Mykonos me shoqërinë, nga ku postoi foto me rrobabanjo që tërhoqën shumë vëmendj

Postuar: 23/08/2019 - 14:35

Tanimë Kejvina Kthella është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit dhe gjithmonë

Postuar: 23/08/2019 - 11:58

Moderatorja, Roza Lati dhe aktorja e humorit Anna Lika kanë treguar gjithmonë që kanë një marrëdh

Postuar: 23/08/2019 - 10:29

Avokatja Ardina Çapi, që kur nisi rrugëtimin e saj në politikë mori një vëmendje të madhe meidati

Postuar: 23/08/2019 - 10:18

Modelja shqiptare Emina Cunmulaj jeton prej kohësh në Amerikë së bashku me të shoqin Sam Nazarian