BREAKING NEWS

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin për gjyqin ndaj Fatmir Mediut

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt përjashtimit nga PD për shkeljen e statutit, mashtrimit të aleatëve dhe mbështetje të linjës anti-amerikane të Berishës

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt
x
BREAKING NEWS

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën e zezë” Ilir Metën, Gazment Bardhin dhe 26 deputetë të tjerë, zbardhen prapaskenat e bujshme nga mesazhi i SHBA

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën
x
BREAKING NEWS

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para gjykatëses Kotelly, sot ish-agjenti i FBI paraqitet në gjykatën e Uashingtonit, rendohen pozitat e kryeministrit shqiptar

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët e SPAK dhe si emrat në ‘listat e zeza’ nga SHBA po shkaktojnë “gjëmën” në Shqipëri

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët
x
BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x

Gossip

“RTSH i vjedh autorësinë e këngës”, kompozitori i njohur e paralajmëron hapur: Do përballemi në gjykatë

“RTSH i vjedh autorësinë e këngës”, kompozitori

Kompozitori Saimir Çili ka bërë ditën e sotme një denoncim ndaj Radio Televizionit Shqiptar, në lidhje me këngën e tij “Yjet e Shpresës”.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Çili tregon se RTSH i ka vjedhur autorësinë e kësaj kënge, që e ka kënduar në vitin 1997 me Eneda Tarifën në Festivalin e Këngës.

Ai deklaron se është skandaloze që RTSH po i merr të ardhurat nga “Youtube” pa asnjë kontratë të shkruar dhe firmosur.

Kompozitori tregon se këngën e publikoi në kanalin e tij, por RTSH ia bllokoi për të drejta autori. Për këtë arsye, ai i bën thirrje Televizionit Publik Shqiptar që t’i çbllokojë videon dhe t’i japë të ardhurat e fituara nga “Youtube”, në të kundërt do ta padisë në gjykatë.

Statusi i plotë:

Skandaloze…


RTSH ka filluar të bëhet pronare e këngëve të kompozuara dhe të kënduara nga unë.

Vjedhje e hapur…

Pa asnjë lloj kontrate të shkruar të zezë mbi të bardhë RTSH vjedh të ardhurat që vijnë nga klikimet në Youtube. Në vitin 1997 nuk ka pasur Youtube dhe për pasojë asnjë kontratë të shkruar dhe firmosur.

Me turpin më të madh pa asnjë marrëveshje më bllokon këngën time në kanalin tim në Youtube, dhe e boton RTSH në kanalin e saj. Pretendimi i vetëm i RTSH është preteksi që jeni paguar për këngë.

Ndërkohë që jam paguar në vitin 1997 - 13.500 të reja PËR PJESËMARRJEN NË FESTIVAL, jo që të më vjedhin 26 vjet më pas…

I bëj thirrje drejtuesve të RTSH marrjen e masave të menjëhershme

1-Çbllokimin e këngës

2-Ose Marrëveshje për të ardhurat nga Youtube, të ndahen sipas rregullave, pjesa e videos dhe pjesa audio.

Në të kundërt do të përballeni në Gjykatë.

“RTSH i vjedh autorësinë e këngës”, kompozitori