BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x

Gossip

“RTSH më tradhtoi keq”/ Shpërthen këngëtari i njohur shqiptar dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Ata bëjnë pazare për të fituar, siç ndodhi edhe me Ronelën! Ja si nuk u pranua qëllimisht kënga ime!

“RTSH më tradhtoi keq”/ Shpërthen këngëtari i

Mentor Hazizi është një ndër këngëtarët më të dashur shqiptarë. I ftuar në emisionin ‘D-Night’ ai ndau me publikun projektet e tij për këtë sezon të verës, por edhe disa pakënaqësi të cilat e penguan ndoshta të realizonte një ëndërr të tijën.

Dajana: Do të jesh pjesë e Eurovizionit ndonjëherë Mentor?

Mentor Haziri: Me shumë qejf… Eurovizioni është… nuk mund të them një ëndërr për mua se ato janë më të mëdha se Eurovizioni, por me shumë qejf kisha përfaqësuar Shqipërinë dhe Kosovën.

Vitin e kaluar unë kisha një përvojë shumë të keqe sa i përket aplikimit tim për të marrë pjesë në kompeticionin e këngës në RTSH dhe aty u tradhtova keq. Kënga ime nuk u pranua. Nuk ma pranuan qëllimisht për shkak të pazareve të tyre për të fituar kënga në këtë rast e Ronelës.

Dhe ja një këngë e cila zgjidhet ndoshta me të njohur dhe nuk është që do bëjë boom atje. Nuk është që bëri boom edhe kënga e Shqipërisë fatkeqësisht, megjithëse Ronela bëri të pamundurën duke dhënë maksimumin.

Unë ia kam uruar dhe i uroj të gjitha të mirat, por ja që një këngë ndoshta zgjidhet vetëm se e njeh dikë nuk është se do të ketë rezultate të mëdha në skenën dhe arenën ndërkombëtare të këngës.

Dajana: Mentor po thua praktikisht që u përjashtove enkas dhe nuk u pranove fare pikërisht se gjërat dhe çmimet ndahen në tavolinë?

Mentor Haziri: Absolutisht, por unë këtë gjë nuk e kam besuar kurrë kur ma kanë thënë në të kaluarën, por në përvojën time kam vërejtur dhe kam parë që aty me të vërtetë gjërat ndahen paraprakisht, para se të shkohet aty, të gjithë e dinë se kush do të fitojë.

Më të lexuarat