Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rudina Xhungën e heqin nga puna, Vera Grabocka bën gjestin që i befasoi të gjithë

Postuar: 17/07/2019 - 13:21

Gazetarja e njohur Rudina Xhunga ka dhënë së fundmi një intervistë për "My Living" ku ka rrëfyer shumë të pathëna për karrierën e saj dhe jetën private.

Moderatorja e emisionit "Dritare" ka zbuluar një histori që nuk dihej për të dhe regjisoren e njohur Vera Grabocka. Siç rrëfeu Rudina me Verën njihet që vite më parpara se ajo të përfundonte studimet.

“E kam takuar shumë hershëm, qëkur isha gazetare kulture te Koha Jonë, te Aleanca. Vera më mësoi A-në e profesionit, që ti mund ta dish, por dikush duhet të ta thotë. Ca gjëra ti i di, por pa t'i vënë dikush në dukje është pak më e vështirë. Më thanë një moment që unë po bëja një shkrim me shumë pasion që nuk më përkiste. ‘Përse nxjerr me duart e tua gënjeshtrat e të tjerëve,’ më tha. ‘Mos e bëj kurrë, je shumë e talentuar. Pse e djeg veten?’., ka thënë Rudina teksa ka zbuluar se ajo është pushuar nga puna, por që regjisorja e njohur i erdhi në ndihmë për ta rifituar sërish.

“Pastaj në një moment tjetër, nuk e harroj kurrë, ai ka qenë një moment shumë i vështirë. Mbaj mend që pata një problem në punë dhe më hoqën nga puna. Punoja te një revistë, Aksi. Më hoqi nga puna kryeredaktori i revistës për një shkrim që duhet të dorëzoja për Verën. Ajo erdhi me mua, mori me vete Timon, shkuan te Aleksandër Frangaj dhe i thanë: ‘Rudina nuk e ka fajin, e kemi ne’. Që atëherë i jam mirënjohëse.”, përfundoi ajo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:52

Këngëtarja Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”.Pas votimit të artistëve, jurisë dhe publikut triumfoi me kënga “Më zgjat dorën”

Postuar: 07/12/2019 - 23:43

Fifi është një ndër pretendetet kryesore për të fituar çmimin e parë në “Kënga Magjike&rdqu

Postuar: 07/12/2019 - 22:40

Reperi i njohur shqiptar Viktor Paloka, i njohur si Unikatil, ka humbur njeriun e tij të shtrenjt

Postuar: 07/12/2019 - 22:29

Aleksia Peleshi, vajza e ish-zv.kryeministrit Niko Peleshi ka publikuar lirbrin e saj të parë.&ld

Postuar: 07/12/2019 - 22:07

Mbrëmjen e sotme po mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike”.Artistë shqiptarë

Postuar: 07/12/2019 - 20:44

Këtë vit modelja bukuroshe Adrola Dushi është prezantuese krah Ardit Gjebreas në festivalin e &ls

Postuar: 07/12/2019 - 20:33

Mbrëmjen e sotme reperi Mozzik ka qenë i ftuat në emisionin “Prive”.Reperi ka folur p