BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Gossip

“Sa shumë shpresë që pate", Arbana Osmani publikon bisedën e fundit me Vjosa Berishën, ja çfarë i shkruante ajo

“Sa shumë shpresë që pate",  Arbana Osmani publikon

Arbana Osmani ka mbetur zemërthyer nga ndarja nga jeta e producentes Vjosa Berisha.

Në një reagim në rrjetet sociale moderatorja shkroi “Sa më pikëllova o Vjosa. Sa shumë do na mungosh. Ah sa shumë.” Më tej ajo ka publikuar disa foto të vjetra bashkë me të teksa shkruan se ende nuk mund ta besojë.

Po ashtu, Arbana ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram edhe bisedën e fundit me Vjosën. “A sa keq. Inshalla bëhesh mirë, zemër.“- i shkruan Arbana teksa Vjosa ia kthen me shumë optimizëm se do e fitojë betejën me sëmundjen e rëndë, duke shkruar: “Po, moj zemër kalon, por e do kohën e vet. Ma ka ndërprerë edhe terapinë se pasi të kalojë kjo duhet të shkoj në Londër për rrezatim dhe chemo tjetër.”

Arbana vazhdon bisedën duke e inkurajuar me fjalët: “Çdo gjë do jetë në rregull. Ti je më e forta.”  “Të dua zemër. Kalofshi mirë në pushime“- shkruan Vjosa dhe Arbana e mbyll me: “Të dua edhe unë”.

Krah bisedës Arbana shkruan: “Biseda jonë e fundit. Sa shumë shpresë që pate gjithmonë, o Vjosa”.

Regjisorja e njohur Vjosa Berisha është ndarë nga jeta ditën e sotme (23 qershor) në spitalin University College Hospital në Londër, pas një beteje disamujore me kancerin e vezoreve. Lajmin e dha bashkëshorti i saj, Fatos Berisha në një postim në rrjetet sociale ku shkroi: “Me pikëllim të thellë bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot me datë 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër.”  

Menjëherë kanë ardhur edhe reagimet e personazheve të njohur në Shqipëri, të cilët kanë shprehur përmes rrjeteve sociale trishtimin e tyre dhe ngushëllimet për familjen e regjisores.

 “Sa shumë shpresë që pate",  Arbana Osmani publikon “Sa shumë shpresë që pate",  Arbana Osmani publikon  “Sa shumë shpresë që pate",  Arbana Osmani publikon