Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Sarp" largohet nga Turqia, ja ku do ta shihni tani duke aktruar

Postuar: 10/09/2018 - 12:40

Aktori turk, Çagatay Ulusoy, i njohur si Sarpi i serialit “I infiltruari”, po përgatitet të hedhë hapin e madh në karrierën e tij.

Pas shumë vitesh suksesi në kinematografinë turke, 27-vjeçari raportohet se ka udhëtuar drejt SHBA-ve ku pritet të marrë pjesë në një projekt të Hollywood.

Ulusoy ka udhëtuar shpesh drejt SHBA-ve vitet e fundit, ku ka qëndruar edhe me periudha të gjata duke marrë mësime gjuhe dhe aktrimi.

Mundi i tij u shpërblye muajt e kaluar kur nënshkroi një kontratë me një prej agjencive më të famshme në botë për aktorët, “United Talent Agency”, e cila punon edhe me yje si Angelina Jolie dhe Johnny Depp.

Sipas “NTV”, Ulusoy pritet që brenda pak ditësh të firmosë për nisjen e një projekti holliwoodian, çka të paktën në afatin e shkurtër mund ta largojë nga serialet turke.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2019 - 12:36

Katër muaj pas ngjarjes tragjike në ish-Bllok, ku u përfshi i fejuari i saj Ervin Mata, Elvana Gjata vendosi të rikthehej në skenë dhe në rrjetet sociale.

Postuar: 20/02/2019 - 11:31

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Erza Muqolli, e cila ka arritur suksese të mëdha jashtë kufijve,

Postuar: 20/02/2019 - 10:51

Duket se ky vit ka nisur me skandale të mëdha në botën e showbizit ndërkombëtare dhe për emrat e

Postuar: 20/02/2019 - 08:22

Alban Dudushi dhe Bieta Sulo janë ndër çiftet e njohur më të komentuar.

Postuar: 19/02/2019 - 21:17

Nëna e yllit të muzikës Miley Cyrus po bën xhiron e botës pas fotografisë së shkrepur një ditë më

Postuar: 19/02/2019 - 21:05

Dy prezantues u përballën me një lumë kritikash, pasi u xhiruan teksa flisnin për gjoksin e një g

Postuar: 19/02/2019 - 19:15

 Pasditen e sotme, në  emisionin ‘Ftesë në Pesë me Bieta Sulon, u diskutua ligji