BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autorin në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autorin në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x

Gossip

“S’e njihja Alban Ramosajn”/ Bëri bujë me deklaratën, Gjergj Leka flet pasi theu rrjetin me duetin "Theje": Ma propozoi Ardit Gjebrea! Nuk u pendova, ai më njeh më mirë sesa gratë e mia

“S’e njihja Alban Ramosajn”/ Bëri bujë me

Dueti “Theje” nga Alban Ramosaj dhe Gjergj Leka në natën e dytë të Festivalit të 60-të të Këngës ishte një goditje në shenjë, pasi kjo dyshe theu rrjetin në pak orë duke u kthyer në një hit të padiskutueshëm.

Pjesëmarrja në Festivalin e 60-të të RTSH-së të shumë emrave të mëdhenj të muzikës, ishte një nga ngjarjet më të komentuara të fundvitit, e njëri prej tyre ishte pikërisht Gjergj Leka, i cili performoi së bashku me Albana Ramosajn këngën “Theje”.

Në një intervistë, Leka ka treguar se si Ardit Gjebrea i bëri ftesën e se si u njoh me këngën e Albanit. Ndër të tjera, ai tha se nuk ka pranuar të prononcohet në asnjë media për Festivalin, sepse nuk i pëlqen fakti që hidhet shumë baltë.

“Më vijnë mesazhe që kujtojnë njerëzit që është kënga ime, por në fakt nuk është kënga ime. Mua sugjerimin ma ka bërë Ardit Gjebrea. Kisha vite që nuk merresha me festivalin prej impenjieve të mia. Të renë nuk e shoh te mosha, por tek ajo që sjell. Me Arditin jemi shokë prej 50 vitesh, kur më shpjegoi si e kishte menduar pa e ditur akoma RTSH, po bënte të kundërtën e asaj që presin njerëzit dhe do dilte diçka e bukur. Për mua, Festivali ishte nata e dytë. Gjëja e parë që unë pyeta Arditin ishte këngën e kujt duhet të merret sepse do të merresha vetë. Më tha është një djalë, Alban Ramosaj. Kush është, e pyes? Si, më tha, nuk e njeh, është ai që këndoi në Këngën Magjike këtë vit”, tha ai në “ABC News”.

Ndër të tjera, shtoi  kur pa Alban Ramosajn se si interpretonte në skenë që jepte shpirtin, aipranoi direkt duke i thënë me shaka Arditit: “Dreqi e mori, më njeh më mirë se gratë e mia”.

Biseduan përmes një telefonate ku i kërkoi vijën melodike të këngës dhe për 25 minuta i kishte thënë që e dëgjon zërin e vet në atë formë dhe që nga ajo telefonatë nuk kanë pasur asnjë kontakt.

Kur u pyet në lidhje me tekstet e këngëve se përse ekziston një hipokrizi. Sipas tij, vitet e fundit përbaltin njerëzit që u hiqet kënga nga festivali, edhe gazetarët ndonjëherë nuk marrin zërin që duhet për të bërë kritikën.

Gjithashtu, pohoi se kënga e Alban Ramosajt është 100% shqiptare, edhe kënga “Sekreti” e Ronela Hajatit ka motiv shqiptar. Sipas tij, “raca jonë do energjinë negative dhe se në vend të merren me dy këngë festivali, le të merren me këngët që çdo ditë dalin në treg”.

Më të lexuarat