BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Gossip

Së shpejti xhirime në hapësirë, Tom Cruise pjesë i një projekti të “çmendur”

Së shpejti xhirime në hapësirë, Tom Cruise pjesë i

Një adhurues i madh i emocioneve të forta, ylli 58-vjeçar Tom Cruise synon të çojë edhe më tej përvojat e tij në kinema.

Gjithmonë më lart. Pasi ka eksploruar çdo cep të Tokës, heroi i Misionit të Pamundur synon të marrë edhe kupën qiellore.

Projekti duket i çmendur. Megjithatë NASA dhe Elon Musk tashmë kanë konfirmuar informacionin. “Nuk është një projekt abstrakt, ne do ta bëjmë këtë film! Nuk do të flitej për këtë nëse nuk do të kishim zgjidhur tashmë të gjitha historitë e sigurimeve”, theksoi Doug Liman, siç raportohet nga France Info.

Tom Cruise do të niset nën shoqërinë e regjisorit Doug Liman me të cilin ai tashmë ka xhiruar disa filma (Edge of Tomorroë, Barry Seal: American Traffic), brenda një kapsule Space X në mënyrë që të xhirojë një skenë nga filmi i tij i ardhshëm në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar.

Tom Cruise është një nga aktorët e rrallë të Hollyëood-it që realizon shumicën e heroizmave të tij. Për dy dekada, ai e ka demonstruar këtë në të gjithë filmat e sagës “Mision i Pamundur” , për të cilin ai është gati të hidhet me parashutë, ose të ngjitet nga maja e kullës Burj Khalifa në Dubai.

Për këtë projekt të ri, ai dhe drejtori i tij duhet të largohen deri në tetor 2021 për një periudhë prej dhjetë ditësh. Filmi do të kushtojë deri në 200 milionë dollarë. Ndërsa duhen të paktën 50 milionë dollarë për person për të përballuar një vend në një kapsulë Dragon.

 

Më të lexuarat