BREAKING NEWS

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Sali Berishës

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i
x

Gossip

Seriali që ‘gozhdoi’ shqiptarët për vite me radhë/ Ju kujtohet aktorja e madhe Pavlina Mani që luajti nënën e Florit tek “Njerëz dhe Fate”? Ja ç’ka ndodhur me të dhe ku ndodhet ajo sot

Seriali që ‘gozhdoi’ shqiptarët për vite me

Në momentin që niste seriali, të gjith ishim ulur përpara televizionit, me kërshërinë më të madhe, për të mos humbur asnjë sekuencë nga seriali i njohur ‘Njerëz dhe Fate’. E kemi parë me dhjetëra herë dhe akoma vazhdon të mbetet gjatë në memorien e të gjithë publikut, për arsyen se trajtonte problematika të familjeve shqiptare.

Në serialin më të ndjekur kanë luajtur shumë personazhe të dashur, të njohur dhe profesionit, por fatkeqësisht shumica prej tyre kanë hequr dorë nga aktrimi, duke u larguar nga Shqipëria, ndoshta për një jetë më mirë në aspektin privat dhe profesional.

Kjo ka ndodhur edhe me aktoren brilante, Pavlina mani, që në rol ishte e ëma e Florit. Ajo spikati shumë me rolin e saj pasi si çdo nënë shqiptare pavarësisht bëmave të të birit, i qëndroi gjithmonë pranë dhe e mbronte edhe nga gabimet e mëdha. 

Ajo tërhoqi shumë vëmendjen në këtë realizim kinematografik, por Pavlina Mani, e cila pas mbarimit të xhirimeve të serialit u largua së bashku me familjen e saj drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ajo jeton në Amerikë prej më shumë se 16 vitesh dhe pamja e saj ka ndryshuar jashtëzakonisht shumë. Më poshtë do sjellim disa prej fotove, edhe pse kanë kaluar shumë vite dhe ndryshimi është i dukshëm, aktorja e madhe vazhdon të duket një zonjë e vërtetë me shumë sharm dhe elegancë.

Seriali që ‘gozhdoi’ shqiptarët për vite me

Seriali që ‘gozhdoi’ shqiptarët për vite me

Seriali që ‘gozhdoi’ shqiptarët për vite me

Seriali që ‘gozhdoi’ shqiptarët për vite me

Më të lexuarat