Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkëlqeu në Eurovision, BBC zbulon arsyen pse Jonida Maliqi nuk u shpall fituese

Postuar: 19/05/2019 - 12:37

Jonida Maliqi e renditi mbrëmë të 18-ën Shqipërinë ne Eurovision me këngën 'Ktheju tokës'.

Pavarësisht se këngëtarja shqiptare u vlerësua për këngën dhe performancën, mirëpo nuk arriti një rezultat të mirë. Ndërkohë, BBC i ka kushtuar vëmendje Maliqit.

Reportteri i rrjetit televiziv, Neil Smith ka shkruar për Jonidën, ku mes të tjerash 'zbulon' edhe arsyen se përse ajo nuk u shpall fituese.

Këngëtarja mbante kodin numër 2 dhe këndoi e dyta, dhe sipas reporterit gjithçka lidhet me këtë fakt.

“Asnjë finalist i cili ka qenë i dyti në radhë për të performuar nuk ka fituar ndonjëherë Eurovision-in. Ky është një lajm i keq dhe hidhërues për shqiptaren Jonida Maliqi”, shkuan reporteri i BBC-së Neil Smith.

Megjithatë, pavarësisht konstatimit të gazetarit, kjo mund të jetë thjeshtë një rastësi dhe nuk mund të arrihet në përfundim konkret.

“Kënga ‘Ktheju tokës’, vështirë se drithëron dikë aq sa për ta votuar si performancë”, vijon smë tej Smith.

Po ashtu gazetari ka cituar disa nga vargjet e këngës së Jonidës: “Çdo këngë, çdo lot, është thjesht një suvenir i hidhur. Ti humbe identitetin tënd kështu që bën mirë të shkosh në shtëpi tani.”

Këngëtarja Jonida Maliqi sipas Neil Smith i dha fuqi këngës dhe mesazhit që mbart ajo.

Sakaq, fitues për këtë vit i 'Eurosong' u shpall Holanda që përfaqësohej nga këngëtari Duncan Laurence me këngën e titulluar “Arcade'.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:06

Prej vitesh tashmë Salsano Rrapi e prezanton "Portokallinë" krah Xhemit ndërsa më parë krah tij ishte këngëtarja Eneda Tarifa.

Postuar: 17/09/2019 - 13:06

Moderatori dhe aktori Salsano Rrapi ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin "Rreze Diel

Postuar: 17/09/2019 - 12:51

Pak ditë më parë, bashkëshortja e ish-kapitenit të Kombëtares shqiptare Lorik Canës, Monika zbulo

Postuar: 17/09/2019 - 12:28

Këngëtarja Greta Koçi ka qenë e njohur për publikun shqiptar në një moshë shumë të re, kur ishte

Postuar: 17/09/2019 - 12:03

Lajmi i largimit të Delinda Disha nga “Portokalli” erdhi i papritur për publikun e gj

Postuar: 17/09/2019 - 10:54

Salsano Rrapi tregon në "Rreze Dielli" si vetmi që nuk flet prej aktorëve që janë largu

Postuar: 17/09/2019 - 10:37

Moderatorja, Jonida Shehu së shpejti fillon sezonin e ri televiziv dhe ka vendosur të kurojë fizi