Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkoi të bënte pazar, Ermal Mamaqi shokohet nga çmimet e produkteve ushqimore dhe nuk lë gjë pa thënë: Iu bëfshin ilaçe! (FOTO)

Postuar: 17/09/2019 - 14:55

Aktori i humorit Ermal Mamaqi prej ditësh ndodhet në udhëtim, ndërsa së fundi është ndalur në Zvicër.

Ndërsa është i gatshëm të tregojë çdo gjë që i bën përshtypje në një qytet të ri, sot në mëngjes ai ka treguar se është shokuar nga çmimet në një market, në Zurih, ku një kokërr mollë kushtonte më shumë se një euro e gjysmë.

Po ashtu ai ka treguar dhe çmimet e sanduiçëve, ndërsa e ka mbyllur me shprehjen tipike shqiptare kur shpenzohet shumë: Iu bëfshin ilaçe.

Padyshim që Ermali e di mirë se standardet në Zvicër janë shumëfish më të larta se në vendin tonë, për të mos folur më tej për pagat dhe për nivelin e jetesës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 09:40

Moderatorja, Bora Zemani ka dashur të surprizojë të atin duke bërë tatuazh gradën e fundit të kolonelit që babai i saj e ka mbajtur në 30 vite pune si oficer i Forcave të Armatosura.

Postuar: 23/10/2019 - 09:40

Alban Skënderaj është një ndër këngëtarët më të dashur shqiptar, i cili na suprizon gjithmonë me

Postuar: 23/10/2019 - 09:28

Pak javë më parë Hygerta Sako ishte e ftuar në emisionin “Rudina”, në të cilin deklar

Postuar: 23/10/2019 - 08:41

Fiori Dardha dhe Rozana Radi drejtojnë së bashku emisionin ‘Boom’ në ekranin e &lsquo

Postuar: 23/10/2019 - 08:36

Këngëtarja e njohur, Albërie Hadërgjonaj në fotot e publikuara së fundmi në rrjetet sociale, duke

Postuar: 22/10/2019 - 23:44

Pasditen e sotme në emisionin “Ftesë në pesë”, ishte e ftuar gazetarja Mira Kazhani

Postuar: 22/10/2019 - 16:27

 Aktori i humorit, Rezart Veleshnja është një prej personazheve më të dashur për publikun sh