BREAKING NEWS

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të Durrësit, policia zbardh detajet e para të ngjarjes së rëndë

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të
x
BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x

Gossip

“Shkuan në Eurovision me idenë se do fitonin me show”, plas debati në emision, Ardit Çuni: Më thuaj kush është tekst? Diana Ziu: Nuk të jap leksione falas për këngën! Shko shpërthe ku të duash, por...

“Shkuan në Eurovision me idenë se do fitonin me show”,

Kompozitorja Diana Ziu ka diskutuar me tone të larta në emisionin ‘Open’ me këngëtarin Ardit Çunin lidhur me perfomancën e këngëtares Ronela Hajati në Eurovision.

Performanca shqiptare në Eursong ishte ndër më të diskutuarat në vend, ku edhe nuk munguan kritikat e shumta.

Gjatë bisedës në emisionin ‘Open’, kompozitorja Diana Ziu u shpreh se suksesi nuk matet me shoë dhe se kënga nuk kishte tekst.

Pjesë nga diskutimi në studio:

E prisje këtë reagim shfaqja pas Eurovisionit?

Çuni: E prisja sepse jam pjese e tregut shqiptar prej vitesh. Reagimet ishin të tilla sepse nuk u fut në finale, nëse do të kalonte atëherë do të flitej ndryshe. A mund të kishte bërë më mirë, po mund të kishte bërë, por duhet të jemi më të butë.

Kompozitorja Diana Ziu: Ne këtu jemi mbledhur për këngën dhe të flasim për këngën. Sa i përket show dhe duartrokitjet ke shumë të drejtë, por suksesi nuk matet me këtë. Unë s’kam ardhur të kundërshtoj, por të bashkëbisedoj. Me çka dëgjova them se nuk ka transparencë, ka bindjen se po shkoj në festival me këtë format se ndoshta do fitojmë se do bëjmë shoë. Kujtoni se ne nuk do të kishim qejf në të fitonim!? Këto që bëjmë ne janë konstatime nuk janë kritike…Të jem e sinqertë nuk u ndjeva mirë se kënga nuk më solli gjë, ndaj ngrita atë që nuk më pëlqeu, jo se them shumë turp për Ronelën, por unë them se nuk na nderoi…Nuk kishte mesazhin e duhur, mesazhi kërkohet për gjënë e bukur dhe nuk e tha. Edhe balerina e famshme Klaudia nuk solli gjë atje. Mund të shkosh ta këndosh në party, shko shpërthe ku të duash, por nuk është tekst.

Çuni: Më thuaj kush është tekst?

Diana Ziu: Leksione për këngën falas nuk të jap asnjëherë.

Aulona Musta: Eurovisioni dhe festivali bëhet për publikun dhe jo për profesionistët që njohin notat.

 

Më të lexuarat