BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x

Gossip

Shpallet në kërkim këngëtari i njohur, zbardhet akuza që rëndon mbi të (EMRI)

Shpallet në kërkim këngëtari i njohur, zbardhet akuza

Këngëtari Ricky Martin ka mohuar akuzat për dhunë, por ndaj tij, është lëshuar një urdhër ndalimi, i firmosur të premten pasi autoritetet morën një ankesë nga një burrë. Sipas gazetës portorikane El Vocero, personi në fjalë kishte qenë në një lidhje për 7 muaj me këngëtarin para se të ndaheshin.

Gjatë fundjavës u zbulua se Ricky Martin po përballet me një padi për dhunë në familje në Puerto Rico, e cila përfshin edhe një urdhër mbrojtje ndaj këngëtarit të konfirmuar nga policia.

Urdhri i gjykatës është lëshuar nga gjyqtarja Raiza Cajigas Campbell, e Gjykatës së Shkallës së Parë të San Juan, pas një kërkese "ex parte". Lajmin e konfirmoi edhe Policia.

Ndonëse, siç është rasti sipas Ligjit për Parandalimin dhe Ndërhyrjen me Dhunën në Familje, autoritetet nuk mund të zbulojnë emrin e palës kërkuese, media El Vocero raportoi se do të ishte një person me të cilin Martin kishte lidhje 7 muajsh, të cilët ishte përpjekur qw t'i jepte fund kundër vullnetit të këngëtarit.

Personi ka frikë për sigurinë e tij”. Ndërkohë, këngëtari është shprehur se urdhri bazohej në akuza “plotësisht të rreme” dhe ai u zotua se do të përballet me fakte dhe do shpallet i pafajshëm.

Shpallet në kërkim këngëtari i njohur, zbardhet akuza

Më të lexuarat