Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shpallet zyrtarisht gruaja më e bukur në botë, kjo është supermodelja që la pas motrën e saj

Postuar: 17/10/2019 - 13:02

Bella Hadid është shpallur zyrtarisht gruaja më e bukur në botë. Supermodelja la pas motrën e saj, Gigi Hadid,  Beyonce, Cara Delevingne dhe Katy Perry.

Sipas këtij raporti të bazuar nga mënyra e grekëve të lashtë duke përdorur  matematikën, 23-vjeçarja tregoi përshtatje prej 94,35%, duke u bazuar në mjekrën e saj, pozicionin e  syrit dhe formën e ballit.

 Beyonce u rendit e dyta në listë, më pas përpara Amber Heard, Ariana Grande dhe Taylor Swift.

" Ishte e qartë që Bella Hadid do të fitonte, pasi të gjitha elementët e fytyrës u matën me  përsosmëri. Mjekra e saj kishte një rezultat prej 99.7 përqind, është vetëm 0.3 përqind larg nga të qenit forma e përsosur”, është shprehur  Dr Julian De Silva, drejtoreshë e  Qendrës së  Kirurgjisë Kozmetike dhe Plastike të Avancuar të Fytyrës.

Bella gjithashtu u rendit e dyta pas Scarlett Johansson për pozicionimin e syve të saj, kurse Beyonce rezultoi  99.6% për formën e fytyrës.

‘Këto teknika të reja të hartës së kompjuterave na lejojnë të zgjidhim disa nga misteret e asaj që cfarë ë bën dikë të bukur fizikisht dhe teknologjia është e dobishme kur planifikon operacionin e pacientëve” , ka thënë De Silva.

Flitet se Bella ishte rikthyer me ish të dashurin e saj The Weekend, por ajo ëhstë parë e afërt me Abel Tesfaye gjatë ditëlindjes së saj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 21:06

Aktorja e humorit, Rudina Dembacaj, habiti opinionin mbrëmjen e sotme, teksa postoi një foto në Instagram, ku shfaqej me ish-bashkëshortin e saj, Aleks Varfaj.

Postuar: 21/11/2019 - 19:45

Ceremonia e rëndësishme e ndarjes së çmimeve “KULT”  këtë vit është në 15 vjetor

Postuar: 21/11/2019 - 17:58

Aktorja e humorit Rudina Dembacaj është ndarë zyrtarisht me bashkëshortin e saj, Aleksandër Varfa

Postuar: 21/11/2019 - 16:48

Në muajin gusht Alketa Vejsiu zbuloi se këtë vit do të ngjitej në skenën e ‘Festivalit të K

Postuar: 21/11/2019 - 16:25

DJ i famshëm David Guetta dhe e dashura e tij Jessica Ledon, 25 vjet më e re, duket se po shijojn

Postuar: 21/11/2019 - 13:56

Këngëtarja Rozana Radi është shfaqur në një set fotografik për të promovuar linjën e re të veshje

Postuar: 21/11/2019 - 11:30

Arbër Çepani e ka pranuar hapur se është në një lidhje edhe pse nuk e tha emrin e vajzës që i ka