BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Zjarr i madh në Vlorë, zjarrfikësit shkojnë menjëherë në vendngjarje

Çfarë po ndodh? Zjarr i madh në Vlorë, zjarrfikësit
x

Gossip

Shpallet zyrtarisht gruaja më e bukur në botë, kjo është supermodelja që la pas motrën e saj

Shpallet zyrtarisht gruaja më e bukur në botë, kjo

Bella Hadid është shpallur zyrtarisht gruaja më e bukur në botë. Supermodelja la pas motrën e saj, Gigi Hadid,  Beyonce, Cara Delevingne dhe Katy Perry.

Sipas këtij raporti të bazuar nga mënyra e grekëve të lashtë duke përdorur  matematikën, 23-vjeçarja tregoi përshtatje prej 94,35%, duke u bazuar në mjekrën e saj, pozicionin e  syrit dhe formën e ballit.

 Beyonce u rendit e dyta në listë, më pas përpara Amber Heard, Ariana Grande dhe Taylor Swift.

" Ishte e qartë që Bella Hadid do të fitonte, pasi të gjitha elementët e fytyrës u matën me  përsosmëri. Mjekra e saj kishte një rezultat prej 99.7 përqind, është vetëm 0.3 përqind larg nga të qenit forma e përsosur”, është shprehur  Dr Julian De Silva, drejtoreshë e  Qendrës së  Kirurgjisë Kozmetike dhe Plastike të Avancuar të Fytyrës.

Bella gjithashtu u rendit e dyta pas Scarlett Johansson për pozicionimin e syve të saj, kurse Beyonce rezultoi  99.6% për formën e fytyrës.

‘Këto teknika të reja të hartës së kompjuterave na lejojnë të zgjidhim disa nga misteret e asaj që cfarë ë bën dikë të bukur fizikisht dhe teknologjia është e dobishme kur planifikon operacionin e pacientëve” , ka thënë De Silva.

Flitet se Bella ishte rikthyer me ish të dashurin e saj The Weekend, por ajo ëhstë parë e afërt me Abel Tesfaye gjatë ditëlindjes së saj.