BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x
BREAKING NEWS

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën, Policia e Shtetit në konferencë të jashtëzakonshme (VIDEO-LIVE)

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën,
x
BREAKING NEWS

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në krizë të madhe”, Spartak Ngjela ngre alarmin dhe paralajmëron goditje të bujshme nga SPAK: Ka një plan!

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në
x
BREAKING NEWS

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si asnjëherë më parë

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk do të keni “po” nga ne pa kthyer ...

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk
x
BREAKING NEWS

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok Çupi del me deklaratën e fortë, zbulon çfarë po përgatitet: Këta të dy...

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok
x

Gossip

Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’ organin e saj gjenital

Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’

Ylli i muzikës botërore, Madonna, i ka habitur të gjithë me projektin e saj të fundit. Këngëtarja e famshme ka krijuar një seri me NFT, art teknologjik që tregon një trajtë të animuar të saj në 3D duke lindur shumë gjëra nga organi i saj gjenital.

Madonna ka marrë pjesë në krijimin e tre NFT-je. Tre veprat plotësojnë triptikun Nëna e Krijimit dhe përfaqësojnë një formë të ndryshme të lindjes në botën tonë bashkëkohore. Këto vepra do të dalin në shitje dhe vlera e tyre do të variojnë nga 31 deri në 35 mijë dollarë. Të gjitha paratë që do të mblidhen dhe do të jepen për organizatat jo fitimprurëse dhe do të ndihmojnë fëmijët dhe gratë në botë.

Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’

E para e serisë është ‘Nëna e Natyrës’. Në një mjedis të ftohtë laboratorik, pa asnjë shenjë jete, një hapje i hap rrugën një dege që shndërrohet në një pemë plot gjallëri. Ai shtyn kundër gravitetit dhe lulet lulëzojnë. Pema mund të përkulet apo edhe të thyhet, por ajo vazhdon të rikrijohet dhe të lulëzojë. Kjo vepër përmban tekst të ri nga Madonna. Vepra e dytë, e titulluar ‘Nëna e Evolucionit’, prek udhëtimin e metamorfozës së fluturave, të cilat janë një nga krijimet më të bukura në natyrë dhe një shenjë shprese.

Fluturat janë një metaforë për paradoksin se bota po digjet në një skenë postapokaliptike, por ka ende prova të jetës. Ne vazhdojmë të lindim, pavarësisht se çfarë shkatërrimi po ndodh, pa marrë parasysh çfarë shtypjeje kemi. Ai transmeton mesazhin e rëndësishëm që nëse prisni që bota të jetë e përsosur ose jeta juaj të jetë e përsosur për të krijuar art, kjo nuk do të ndodhë kurrë.

Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’

Ne duhet ta bëjmë atë, për mbijetesën tonë në këtë botë kaotike, të paparashikueshme. Vepra përmban tekste nga kënga ikonë e Madonna Justify My Love dhe muzikë origjinale nga Igor Bardykin. Puna përfundimtare është ‘Nëna e Teknologjisë’ dhe zhvillohet në një pyll të bukur, duke përshkruar mënyrën se si shkenca mund të lindë dritë në botë, por vetëm nëse përdoret me vetëdijen e duhur. Centipeda përfaqëson teknologjinë si forcën jetëdhënëse ashtu edhe rreziqet e saj, krahasimin e errësirës dhe dritës. Teknologjia vazhdon të evoluojë në botën fizike, natyrore dhe reale; ne mund të bëjmë çfarë të duam, por kjo ka pasoja. Natyra në fund do të fitojë në fund. Vepra përmban poezinë e Rumiut. 

Shtang këngëtarja e njohur, nxjerr në ‘ankand’

Më të lexuarat