BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x

Gossip

Është në gjendje të rënduar psikologjike, ish-banorja e njohur e “Big Brother” i jep mesazhin e fortë Beatrix: Do vijë një moment që do vendosësh që...

Është në gjendje të rënduar psikologjike, ish-banorja e

Ish-banorja e “Big Brother”, Neda Balluku, ka shpërndarë në llogarinë e saj personale një mesazh për Beatrix Ramosaj, pas daljes së kësaj të fundit nga shtëpia e reality show. Në një shkrim të gjatë dhe të detajuar ku shprehej mbështetja por më tepër se kaq shpërndahej forca për t’i bërë ballë kësaj situate të vështirë, ndër të tjera Neda shkruante: “Ti ke vetëm një detyrë Trixë sot e përherë, përballë urrejtjes që në Shqipëri vjen falas, do lodhesh pak në betejën për ta rrethuar veten me dashurinë që shpesh këtu duket si e heshtur, mirëpo është dhe është e fortë, ty të duhet veç pak t’i japësh zë.” 

E ftuar në ‘Abc e Pasdites’ me Ermal Peçi, Balluku sqaroi arsyen e shkrimit të këtij mesazhin, të cilin ajo shpreh se nuk do të donte ta përveçësonte.

“Do kisha dashur realisht që përpara 11 vitesh dikush të ishte ngritur publikisht dhe të mi thoshte ato fjalë. Nuk ka të bëjnë emrat e përveçëm, ishte Neda apo Trixa.” – shpreh aktivistja duke rikujtuar edhe njëherë vetë përjetimet e saj pas daljes nga shtëpia 11 vjet më parë, pasi krijoi një lidhje sentimentale me një tjetër banorë të shtëpisë, Ogren Balluku, i cili sot është bashkëshorti i saj dhe babai i dy fëmijëve që rrisin së bashku.

“Ne sot po flasim për një personazh që sot nuk dihet ku është por që është super e nderuar. Që duhet të pijë kafen pas eksperiencës së saj dhe kaq. Kaq ishte! Është vendimi që ne marrim për të qenë mirë dhe për të pas besim te vetja. Kjo ka të bëj me çdo person që kryen një punë publike. Urrejtja është skandaloze, duhet të stopoj. Nëse merremi me çdo njeri që nuk është dakord me punët tona, nuk mbarojnë kurrë, nuk jetojmë kurrë dhe nuk punojmë kurrë.” – tha Balluku teksa shpjegonte arsyet që e shtyn drejt kësaj shkrese publike.

Çfarë dëshiron t’i thotë Neda Beatrixës me këtë letër? “Ajo që do doja t’i thoja është; do vijë një moment që do na duhet të vendosin nëse do jetojmë për veten tonë apo për ata që na duan a na urrejnë.”