BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Gossip

Situata Bora-Donald-Beatrix shkaktoi bujë të madhe në rrjet, këngëtarja ka një mesazh të fortë: Televizioni nuk ka mëshirë për...

Situata Bora-Donald-Beatrix shkaktoi bujë të madhe në rrjet,

Marrëdhënia mes Donaldit dhe Beatrixës është qendra e vëmendjes ditët e fundit. Donaldi mësoi dje se Bora ishte duke e pritur jashtë dhe tha se ndihet në faj për veprimet e tij, mirëpo pohoi se nuk është duke u tallur me Beatrixën.

Kjo e fundit i kërkoi falje Borës, por tha se ajo që ndjen për Donaldin nuk ndryshon.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe këngëtarja e njohur Olta Boka. Në një postim në Instastory ajo shkruan se e njeh televizionin që në vegjëli dhe thotë se media i bën ngjarjet ashtu si i intereson.

“Nuk ka mëshirë. As për protagonistët e as për publikun. Madje për këtë të fundit sa më shumë drama, telenovela të krijojë, aq më mirë. Televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta (shikueshmëria). Për sa kohë individi, i cili “përdoret”, ka pranuar të bëhet pjesë e skemës, skemë të cilën protagonistët e kuptojnë shumë më vonë”, shkruan Olta.

“E gjithë diferenca është tek vëmendja që keni ndaj detajeve! Detaje që kur lidhen me njëra-tjetrën japin përgjigjen logjike, por jo të sigurtën. Sepse në fund të fundit të vërtetën e dinë vetëm protagonistët”, thotë ajo ndër të tjera, duke vënë në dukje se një pjesë e situatave janë edhe të planifikuara.

Situata Bora-Donald-Beatrix shkaktoi bujë të madhe në rrjet,