BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Gossip

Situata del nga kontrolli/ Kaos në koncertin e këngëtarit të njohur, mijëra njerëz hyjnë me forcë, policia i shpërndan me ujë (VIDEO)

Situata del nga kontrolli/ Kaos në koncertin e këngëtarit të

Një situatë e parecedentë ka ndodhur në koncertin e Daddy Yankee, ku rreth 4 mijë njerëz hynë me forcë në koncertin e tij, duke shkaktuar kaos. Ata shkatërruan barrierat, sulmuann stafin dhe makinat jashtë stadiumit kombëtar të Santiagos u dëmtuan, raportuan oficerët.

 

Është dashur ndërhyrja e autoriteteve për të ndalur turmën, të cilët hodhën ujë.

Videot në mediat sociale tregojnë pjesëmarrësit e koncertit duke vrapuar nëpër portat e sigurisë dhe duke u bashkuar me grupin që ndodhej brenda.

Dy firma private sigurie po përballen me akuza penale, raportojnë mediat lokale.

Eduardo Vergara, ministër me departamentin e parandalimit të krimit të Kilit, kritikoi organizatorët e ngjarjes, duke thënë se ata duhet të ishin përgjegjës për sigurinë. Por në vend të kësaj, tha ai, forcat e policisë kiliane duhej të “mbushtin” boshllëqet në siguri.

Situata del nga kontrolli/ Kaos në koncertin e këngëtarit të

Vergara tha se do të ketë një hetim nëse organizatorët e ngjarjes respektuan kërkesat e tyre të sigurisë, të tilla si të kenë roje të mjaftueshme sigurie në vend.

Daddy Yankee, një reper jashtëzakonisht i njohur nga Puerto Riko, doli në skenë, ku tha se do të performojë përsëri në stadium të mërkurën dhe të enjten mbrëma.