Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘S’mi marrin dot shenjat e gishtërinjve’, zbulohet sekreti i aktorit të “Portokallisë”: Po t’i shikoni duart e mia...

Postuar: 16/06/2019 - 19:55

Atë e njohin të gjithë për rolet e tij të panumërta në ‘Portokalli’ ku ka spikatur me karaktere si ‘Kapo’ apo ‘Ramadan Kafsha’ etj. Aktori Ledio Lako ishte i ftuar në “E Diell” së bashku me kolegun e tij Flor Binaj për të folur për projektin e tyre më të fundit në teatër të titulluar “Tango”.

Rubrika “Këndi i së vërtetës” i nxori në pah aktorit një detaj unik që sa të bën për të qeshur nga njëra anë, po aq sa të vë dhe në siklet nga ana tjetër.

Pyetjes se Binajt se ç’ndodhi së fundmi me kartën e tij të identitetit, Lako iu përgjigj: “Unë djersis shumë dhe ky është një sekret që s’e kam thënë për publikun. Po t’i shikoni duart e mia janë qull dhe për këtë arsye nuk më dalin shenjat e gishtërinjve” tregon Ledio.

“Kur shkova për të ribërë kartën e identitetit, u mblodhën 6 gra, njëra më thante, një tjetër më fshinte, sërish dilte ‘error’ derisa u detyrova t’i fshija duart në suvane e murit dhe më në fund aparatura njohu shenjat e gishtërinjve”, ka treguar aktori, rrëfim të cilin ai e shoqëroi me doza të forta humori.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:58

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu është mjaft e ndjekur dhe aktive në rrjetet sociale ku publikon vazhdimisht foto dhe video  të ndryshme nga pushimet e saj jashtë dhe brenda vendit.

Postuar: 23/07/2019 - 12:02

Ditën e djeshme vogëlushi i familjes mbretërore Princ George ka festuar ditëlindjen dhe në rrjete

Postuar: 23/07/2019 - 11:19

Reperi i njohur Majk është padyshim një ndër personazhet më të komentuar për jetën e tij private

Postuar: 23/07/2019 - 09:55

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Dude Balje është kthyer në një ndër personazhet që komentohet

Postuar: 23/07/2019 - 08:32

Ikona muzikore e New Orleans, Art Neville(Arthur Lenon Neville) ka ndërruar jetë mbrëmjen e së hë

Postuar: 22/07/2019 - 23:55

 Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, e sigurisht të

Postuar: 22/07/2019 - 23:30

 Moderatorja e njohur Ilda Bejleri shpesh herë është vendosur në qëndër të mediave rozë për