BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Gossip

“S’pranoj të bindem, nuk jam dele”, Florjan Binaj shpërthen ndaj vendimeve më të fundit të kryeministrit Rama (MESAZHI)

“S’pranoj të bindem, nuk jam dele”, Florjan Binaj

Aktori Florjan Binaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shprehur revoltën e tij ndaj rregullave më të fundit të marra në kuadër të masave kundër përhapjes së koronvirusit.

Aktori ‘Portokallisë’ ka bërë një status në Instagram, që duket se i referohet deklaratës më të fundit të kryeministrit Edi Rama për rregullat e karantinës.

Flori shprehet se nuk i bindet dikujt që shkel të drejtat e tij, ndërsa urdhrat e karantinimit i quan surreale:

“Unë nuk pranoj t’i bindem urdhrave të një njeriu që më shkel të drejtat e mia. Duke më mohuar lirinë timë në emër të surrealizmit të tij. Ti mund të jesh çfarë të duash por unë dhe qytetarët e këtij vendi, nuk jemi dele”!

Kryeministri Rama u shpreh dje në një deklaratë për shtyp se fundjava pa makina do të vijojë edhe për dy javë të tjera dhe më pas do të rikthehet sërish pas sezonit të verës si një mënyrë e re jetese nga tetori në mars.

“S’pranoj të bindem, nuk jam dele”, Florjan Binaj