BREAKING NEWS

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto kategori! Kryeministri Edi Rama tregon kush përfiton

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto
x
BREAKING NEWS

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit për t’i dhuruar ish-kompleksin “Partizani” dhëndrit të Sali Berishës

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën lidhet nga aferat dhe Soros, Perëndimi do ketë paketë surprizë

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë dy emrat e njohur të politikës që do takojë

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë
x
BREAKING NEWS

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit amerikan: Rusia do të humbasë Donbasin dhe Krimenë, ja çfarë e pret “Carin” deri në vitin 2023

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit
x
BREAKING NEWS

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim: Të përfshirë dhe zyrtarë!

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim:
x

Gossip

Stilistja e njohur nuk përmbahet, shpërthen me tone të ashpra kundrejt moderatoreve shqiptare dhe jua thotë troç: Zhvishen si në evente sheikësh…

Stilistja e njohur nuk përmbahet, shpërthen me tone të ashpra

Nëse një prezantuese e BBC do të zgjidhte një palë pantallona të zeza dhe një këmishë të bardhë, në televizionet tona jemi mësuar të shohim modelet më të fundit të veshjeve.

Paraqitja e ekzagjeruar e moderatoreve në vendin tonë jo pak herë është kthyer në temë diskutimi. Rreth këtij fenomeni së fundmi ka folur edhe stilistja Stela Sallaku.

Në një intervistë për “Euronews”, Sallaku foli me tone “të ashpra” për veshjen e ekzagjeruar të disa moderatoreve të emisioneve shqiptare, edhe në oraret kur fëmijët janë para televizionit. Sipas saj prezantueset sot ngatërrojnë pasarelat me ekranin.

“Zonjat e ekranit ndonjëherë ngatërrojnë pasarelat e modës dhe dasmat me emisionet. Në botë respektohet kodi i etikës dhe audiencës. Moderatoret i kam parë të jenë më të zhveshura se sa do zbuloheshin në një event sheikësh”,-u shpreh stilistja.

Sipas Stelës një dukje e thjeshtë, pa logo markash na bën të dukemi më elegant dhe të shtrenjtë.

“Një këmishë e bardhë e hekurosur mirë duke gjithmonë e shtrenjtë, një palë pantallona të zeza, xhaketa blu nuk duhet të mungojnë në dollapët tona se shkojnë me çdo tonalitet lëkure dhe duket sikur ke dalë nga butiku, një triko e zezë dhe një rrip i mirë, që s’ka nevojë të ketë logot e markave”,- përfundoi Stela Sallaku.

Kujtojmë prej vitesh tashmë, Stela jeton në Amerikë. Ajo tregoi se sipas saj vajzat në Shqipëri vishen më bukur se vajzat jashtë.

Më të lexuarat