Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Stonaturë ke qenë..., stonaturë”, plas ‘sherri’ mes këngëtarëve shqiptar për Madonnën

Postuar: 19/05/2019 - 10:02

Mbrëmjen e djeshme në Eurovizion ka performuar dhe këngëtarja me famë botërore, Madonna.

Por pas performancës së këngëve “Like A Prayer” dhe këngën “Future” me Quavo, mediat shpërthyen me polemikat e tyre.

Vokali i këngëtares mesa duket nuk ishte në nivelin e duher, duke stonuar disa herë. Madje u tha se këngëtarja këndoi në playback.

E ndërkohë që mediat në Izrael flisnin për stonaturat e Madonnës, në Shqipëri nëpërmjet një statusi Elton Deda është shprehur se e gjithë performance ka qënë një turp i vërtetë.

Kaq është dashur që të marrë replika të shumta nga ndjekësit dhe dhe nga Aleksandër Gjoka.

“Eh moj Madona. Stonaturë ke qenë e re, stonaturë kur u poqe, stonaturë kur u plake. O nënë o nënë, po pse kaq amatore je? Ueee sa turp me vjen tani.”, shkruan Elton Deda në Facebook.

Në përgjigje të statusit të Elton Dedës, Gjoka shkruan: Ka shume këngëtarë me emër që edhe u ka rrëshkitur një moment zëri duke pasur edhe turet e gjata nëpër bote ose në disa këngë qe mund t’i kenë ulur tonalitetin dhe është normale..por përsa i përket Madonës këngët i ka shume te bukura t’i dëgjosh por live me aq sa e kam parë vlen për të dëshiruar vokalisht..sipas mendimit tim.., shprehet ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 18:41

   Nga një ish-punonjëse seksi, në një spikere që lexonte lajmet me gjoksin jashtë, e tek një organizatore dasmash, Lisa Lewis synon tashmë të bëhet kryebashkiake e Hamiltonit, në Zelandën e Re.

Postuar: 17/09/2019 - 17:05

 Kivanç Tatlitug është një ndër aktorët më të suksesshëm në Turqi, karriera e të cilit vlen

Postuar: 17/09/2019 - 15:11

Isaac Carew është në një lidhje të re. Ndarja e Duas nga i dashuri i saj prej vjetësh ka bef

Postuar: 17/09/2019 - 14:55

Aktori i humorit Ermal Mamaqi prej ditësh ndodhet në udhëtim, ndërsa së fundi është ndalur në Zvi

Postuar: 17/09/2019 - 14:06

Prej vitesh tashmë Salsano Rrapi e prezanton "Portokallinë" krah Xhemit ndërsa më parë

Postuar: 17/09/2019 - 13:06

Moderatori dhe aktori Salsano Rrapi ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin "Rreze Diel

Postuar: 17/09/2019 - 12:51

Pak ditë më parë, bashkëshortja e ish-kapitenit të Kombëtares shqiptare Lorik Canës, Monika zbulo