BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x

Gossip

"Sunny Hill" që do mbahet në Tiranë, zbulohet një nga emrat e njohur botëror që do marrë pjesë në festival (FOTO)

"Sunny Hill" që do mbahet në Tiranë, zbulohet një

Pas aritjes së marrëveshjes për “Sunny Hill Festival” çdo ditë e më tepër që i afrohemi gushtit, po zbulohen dhe këngëtarët që do performojnë në festival. Më para u bë e ditur se përveç artistëve të njohur si Diplo, Skepta, DJ Regard, AJ Tracey, Mahmood dhe artistët më të njohur shqiptarë, për këtë edicion do të zbulohen edhe dy artistë shumë të mëdhenj botëror të cilët do marrin pjesë.

Dhe pritja mori fund sepse një prej tyre do jetë pikërisht artisti latin me famë botërore J Balvin. Këngëtari nga Kolumbia numëron shumë hite si, “Mi Gente”, “In da Geto”, “Con Altura”, etj. Madje një nga hitet e tij “One day” është në bashkëpunim me Dua Lipën.

Mbetet akoma për të zbuluar emrin tjetër që do të marrë pjesë në “Sunny Hill” dhe kjo do të jetë shumë shpejt teksa i afrohemi datës së festivalit.

Pakënaqësitë nisën për vendodhjen e Festivalit “Sunny Hill” i cili u transferua në Tiranë për shkak të vonesave për zhvillimin e festivalit në Prishtinë. Por në fund një marrëveshje është arritur. Në deklaratën e përbashkët e Sunny Hill Festival, Ministrisë së Kulturës dhe Komunës së Prishtinës bëhet e ditur se Sunny Hill Festival mbahet në shtëpinë e vet, në Prishtinë, më 4, 5, 6 dhe 7 gusht 2022.

Gjithashtu në frymën e bashkëpunimit të shkëlqyeshëm kulturor mes Kosovës dhe Shqipërisë, një edicion i veçantë me një line-up tjetër do të mbahet në fund të muajit gusht në Tiranë më 26, 27 dhe 28 gusht.

"Sunny Hill" që do mbahet në Tiranë, zbulohet një

Më të lexuarat