Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Surprizon i dashuri i Dua Lipës, bën gjestin simbol të shqiptarëve

Postuar: 24/04/2019 - 12:42

Isaac duket se shumë shpejtë do të vizitojë sërish vendet shqiptare. Ka vite që këngëtarja Dua Lipa është në lidhje dashurie me modelin britanik, Isaac Careë.

Këngëtarja gjithandej nëpër koncerte merr pas vetes edhe të dashurin e saj, e një gjë e tillë ndodhi edhe vitin e kaluar në Kosovë, në festivalin “Sunny Hill” ku dhe këndoi Lipa.

Në Instagram, Careë ka pranuar disa pyetje nga ndjekësit e tij të shumtë, e në mesin e tyre ai është pyetur edhe nëse ka vizituar ndonjëherë Shqipërinë.

“Dy herë, së shpejti tri”, ka qenë përgjigja e modelit, duke lënë të kuptohet se ai dhe Dua Lipa do jenë sërish pjesë e festivalit “Sunny Hill” që do të mbahet këtë verë. Isaac Careë gjithashtu njihet edhe si shef kuzhine në Londër, ku ka vetëm pak muaj që ai nxorri në treg edhe librin e tij të parë me receta nga më të ndryshmet.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 23:47

Prej disa ditësh Blendi Fevziu ndodhet me pushime në Bahamas, nga ku ka postuar plot foto e video nga pamjet e mrekullueshme që të ofron natyra e plazhet atje.

Postuar: 17/08/2019 - 23:01

Këngëtari i njohur Erik Lloshi, kurorëzon me martesë dashurinë me partneren e tij Rominën.

Postuar: 17/08/2019 - 21:17

Rezarta Shkurta është një ndër femrat më me shije në shoëbizz, ajo është përfolur shumë në mediat

Postuar: 17/08/2019 - 18:30

Sjellja e Mihal Kokëdhimës, ndaj turistëve spanjollë, është bërë sot kryefjalë e mediave e rrjete

Postuar: 17/08/2019 - 15:08

Jemi mësuar t’i shohim çdo fundjavë në ekran, ndërkohë që njëra përlot teleshikuesit ditën

Postuar: 17/08/2019 - 12:48

Mund të cilësohet si një prej këngëtareve më të kritikuar adhe që ka bërë së tepërmi bujë në të g

Postuar: 17/08/2019 - 12:03

Pas lajmit në mediat e huaja për akuzat e disa grave që e akuzonin tenorin e famshëm Placido Domi