BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Gossip

“Ta dish jetën e bëj si europian, por zakonet i kam allashqiptarçe”/ Zbuloni si shkoi takimi i parë i Luizit me babain e Kiarës: Më erdhi keq se sa erdhe e nise pak rëndë, më the...

“Ta dish jetën e bëj si europian, por zakonet i kam

Kiara Tito është surprizuar mbrëmjen e djeshme nga babai i saj, i cili ka shkuar ta takojë në shtëpinë e “Big Brother VIP2”. Pas momentit emocionues të takimit babë e bijë, Arbana Osmani pyeti babain e moderatores nëse dëshiron të takojë edhe Luiz Ejllin.

Ai pranoi menjëherë dhe këngëtari shkoi për të takuar për herë të parë të atin e partneres. Pasi i dha dorën, Luizi i kërkoi falje babait të Kiarës për rastet që e ka mërzitur dhe i tha se ajo i ka ndryshuar jetën.

Luizi: E vetmja fjalë që mund të them është të kërkoj sinqerisht falje për çdo herë që e kam bërë të ndihet keq, me derdhë lot. Edhe ke rritur një vajzë fantastike që më ka ndryshuar jetën.

Arben Tito: Unë të përgëzoj për përkushtimin që i kë bërë në këtë periudhë. Ta dish unë jam evropian, e bëj jetën si evropian por zakonet i kemi allashqiptarçe. Ta dish që jam gjysmë shkodran, nënën time e quajnë Marie dhe flet akoma shkodrançe njësoj si ty. Edhe babain e kam përmetar.

Luizi: Unë nuk kam qejf me bërë premtime se janë fjalë të mëdha. Unë do ta dua siç e ke dashur ti, do ta respektoj dhe do bëj maksimumin për të e çdo sakrificë që ke bërë edhe ti.

Arben Tito: Më duket se të dy paskemi emocione

Luizi: Hera e parë që kam emocione në këtë shtëpi

Arben Tito: A di ça i thashë Kiarës, unë të ndiqja vetëm ty, tani mu bënë dy

Luizi: Mua më erdhi keq se sa erdhe e nise rëndë, më the çapaçul

Arben Tito: Po si çapaçul je

Luizi: Unë ma mirë të kisha dashur si konkurrent se nuk kisha pasur emocione, jam duke u dridhur.