BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Gossip

“Të dalin persona aty ku nuk ta pret mendja”, aktori Drilon Hoxha rrëfen si e bëri të famshëm një djalë të thjeshtë të lagjes së tij

“Të dalin persona aty ku nuk ta pret mendja”, aktori Drilon

Aktori dhe producenti i njohur shqiptar, Drilon Hoxha i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Glamour Zone’ rrëfeu sesi e bëri të famshëm një djalë të lagjes së tij.

“Profesioni im të bën ti thuash dhe dikujt që nuk ka të bëjë me botën e aktrimit. Shikon një personazh në rrugë dhe të lidhet me atë gjënë që ti mendon, gjë që unë se kam bërë asnjëherë por ka patur raste ka qenë ndonjë çun që e kam parë dhe i kam thënë ti bën për këtë skenë. Unë të lagjia kam patur një skenë në të cilën më duheshin shumë badigardë ne filmi dhe më duhej një tip që nuk po e gjeja dot edhe dal në lagje dhe ishte një shoku im po vadiste me zorrë oborrin.

E më pyeti ku po shkon i thashë kam xhirimet për një film dhe më thotë “Si nuk na more dhe ne të na futësh në ndonjë film”. E pashë e fillova ta imagjinoja me këpucë dhe me kostum se ishte me të shkurtra. I thashë ke kostum, kam tha, e vishe e hajde. Ja pra të dalin persona atje ku nuk të shkon mendja” – tregon ai.

Më të lexuarat