BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Gossip

“Të njoh nga zëri”, gazetarja e njohur shqiptare rrëfen si i ka zhgënjyer disa nga fansat e saj: Njerëzit më mendonin bionde dhe u dola krejt ndryshe! (FOTO)

“Të njoh nga zëri”, gazetarja e njohur shqiptare

Shumica e moderatorëve dhe gazetarëve më të njohur e kanë nisur karrierën në radio dhe jo më kot; thuhet se nëse ia del ne radio, mund t’ia dalësh kudo. Imagjinata e secilit prej nesh shtohet vazhdimisht duke përfytyruar se kush mund të fshihet pas këtij zëri që na përkëdhel veshin në radio.

“Të njoh nga zëri” ishte tema që u diskutua ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” ku në lidhje “Skype” ishte gazetarja e njohur, Gerta Herta. Kjo e fundit është zëri i parë i Top Albania Radio që e hapi më 14 shkurt të vitit 1998.

“Të njoh nga zëri”, gazetarja e njohur shqiptare

Sot Gerta tregoi se ka pasur njerëz që e mendonin se ishte bionde vetëm nga zëri.

“Kishte njerëz që më mendonin për bionde. Në imagjinatën e tyre më kishin menduar ndryshe dhe u dola krejt ndryshe.  Zëri është dhuratë nga Zoti, por nëse nuk do të kisha bërë trajnim për zërin nuk do të isha këtu ku jam. Këtu tingëlloj ndryshe e në mikrofonin e radios më ndryshe”, tha gazetarja.

Më pas ajo tha se është më komode në radio se sa në televizion.

“Në radio është më mirë. I ngre këmbët në tavolinë, nuk më shikon njeri. Pastaj unë nuk shquhem për ndonjë imazh të kuruar në jetën time të përditshme. Është më komode në radio”, përfundoi Herta.

“Të njoh nga zëri”, gazetarja e njohur shqiptare