BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Bota

Tensionohet situata, Kina dërgon 37 avionë luftarakë në zonën e mbrojtjes ajrore të Tajvanit

Tensionohet situata, Kina dërgon 37 avionë luftarakë në

Tajvani aktivizoi sistemet e tij të mbrojtjes të enjten pasi raportoi se 37 avionë ushtarakë kinezë fluturuan në zonën e mbrojtjes ajrore të ishullit, disa prej të cilëve më pas fluturuan në Paqësorin perëndimor.

Kina, e cila e sheh Tajvanin e qeverisur në mënyrë demokratike si territorin e saj, gjatë tre viteve të fundit ka kryer rregullisht manovra në qiejt afër ishullit, por jo në hapësirën ajrore territoriale të Tajvanit.

Ministria e mbrojtjes e Tajvanit tha se duke filluar nga ora 5 e mëngjesit kishte zbuluar 37 avionë të forcave ajrore kineze, duke përfshirë avionët luftarakë J-11 dhe J-16, si dhe bombardues H-6 me aftësi bërthamore, duke fluturuar në cepin jugperëndimor të zonës së identifikimit të mbrojtjes ajrore, ose ADIZ.

ADIZ është një zonë më e gjerë që Tajvani monitoron dhe patrullon për t’u dhënë forcave të tij më shumë kohë për t’iu përgjigjur kërcënimeve.

Më të lexuarat