BREAKING NEWS

Bill Gates nxjerr kokën, kërkon që gjithë popullsia botërore të marrë vaksinën ndaj koronavirusit, cilat janë interesat e manjatit amerikan?

Bill Gates nxjerr kokën, kërkon që gjithë popullsia
x

Gossip

“Thua se kemi rroga të larta shumë”, moderatorja e njohur shqiptare shpërthen e revoltuar dhe nuk lë gjë pa thënë: Mirë që na morën lirinë, por edhe pagat tani! Kam ngelur gojëhapur...

“Thua se kemi rroga të larta shumë”, moderatorja e njohur

Pandemia e koronavirusit përveçse me pasoja shëndetësore po shoqërohet edhe me pasoja të shumta ekonomike.

Moderatorja e RTSH-së Hygerta Sako nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka rreaguar e revoltuar ndaj shtrëngimit të masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Hygerta është revoltuar ndaj përgjysmimit të rrogave në administratën shtetërore dhe mbylljen e të gjitha klinikave dentare apo edhe anulimin e të gjitha operacioneve.

“Mirë që na morën lirinë, shkojnë përgjysmojë pagat e administratës shtetërore, a thua rrogat e larta shumë këtu tek ne, por shtyhen pa afat operacionet kirurgjikale dhe ndërhyrjet dentare. Po çfarë kujtojnë këta se bëjnë operacione apo shkojnë te dentisti për qejf? Të sëmurët e tjerë të mbajnë radhën. COVID-19 ka rëndësi. Kam ngelur gojë hapur. Lusni Zotin të mos na zerë dhëmballa. S’di çfarë të them më,”-shkruan Sako.

Më të lexuarat