Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“T’i jepet secilit atë që meriton”, Eni Çobani tregon dy problemet më të mëdha që shqetësojnë shqiptarët: Si është e mundur që të gjithë vetëm shajnë?

Postuar: 12/11/2019 - 11:02

Juristja, Eni Çobani gjatë një interviste në emisionin “Ditë e Re” nënvizoi dy problemet që shqetësojnë sot shqiptarët.

 “Neve kemi dy problem shumë të mëdha në Shqipëri. Prona e cila është një nga vuajtjet që besoj se jemi akoma në mesin e kësaj vuajtje dhe pjesa e dytë është familja. Pra familja dhe prona janë një nuk ndahen. Thonë që prona është e lidhur me shpirtin, me njeriun. Pra neve po na prishet familja dhe kemi shkatërruar njëkohësisht dhe pronat. Ne duhet të kthejmë sytë prapa, të shikojmë njëherë familjen tonë, nuklin tonë që dalim çdo mëngjes nga shtëpia. Si e kemi atë familje, e kemi të shëndetshme, a komunikojmë mirë, a i edukojmë mirë ata fëmijë, a themi të lutem, me fal, faleminderit apo vetëm shajmë? Si është bërë e mundur që të gjithë njerëzit që punojnë në këtë vend vetëm shajnë? Po nuk arritëm dot që të japim meritokracinë e duhur, ky vend nuk ka për tu bërë. Nuk mund të ngrihet vendi duke sharë, duke krijuar konflikte por duke i dhënë gjithsecilit atë që meriton”, tha Çobani.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 14:41

Moderatorja e njohur Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj po shijojnë pushimet në alpet e Zvicrës.

Postuar: 08/12/2019 - 11:12

Këngtarët Era Rusi dhe Ylli Baka kanë publikuar këngën e re dedikuar tërmetit të 26 nëntorit duke

Postuar: 08/12/2019 - 10:37

Fituese e kompeticionit “Kënga Magjike” u fitua nga këngëtarja Eneda Tarifa, me këngë

Postuar: 08/12/2019 - 10:24

Këngëtarja Genta Ismajli ka konfirmuar lidhjen me biznesmenin turk i quajtur Husen.

Postuar: 07/12/2019 - 23:52

Këngëtarja Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”.Pas votimit

Postuar: 07/12/2019 - 23:43

Fifi është një ndër pretendetet kryesore për të fituar çmimin e parë në “Kënga Magjike&rdqu

Postuar: 07/12/2019 - 22:40

Reperi i njohur shqiptar Viktor Paloka, i njohur si Unikatil, ka humbur njeriun e tij të shtrenjt