Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ti nuk din as me ma lyp”, Agim Doçi zbulon pas 20 vitesh rrethanat në të cilat u shkrua teksti: Është histori e vërtetë, ja kujt ia kushtoi Bleona Qereti këngën

Postuar: 18/11/2019 - 19:03

Shkrimtari i njohur Agim Doçi i ftuar në  “Thumb On” ka zbuluar detaje mbi tekstin që ai ka shkruar, “Ti nuk din as me ma lyp”, kënduar nga Bleona Qereti, duke i kthyer përgjigje kështu një komentuesi që e ka quajtur tekstin e pakuptimtë.

“Nuk dinë tekstin. Unë e kam shkruar këtë tekst dhe më vjen shumë mirë që e kam shkruar unë. Bleona thotë në poezinë e asaj kënge, unë jam vajzë qytetare thotë, dhe si unë ka gjithkund, ti psikologji fshatare flet për pronat në katund.

Tani imagjinoni t’u flas ju të dyjave për ca prona që kam unë në një fshat ku ka lindur babai im me gjyshin. Edhe ajo i thotë atij. Se ai i thotë asaj hajde të martohemi nja dy javë bashkë. Ai ishte një shqiptarë i Kosovës, 1.96 i gjatë. Ajo është histori e vërtetë. Të gjitha historitë që unë shkruaj janë të vërteta. Kam qenë dëshmitar aty, se Bleona rrezatonte dhe i tha do fejohemi. Dhe Bleona më tha, këputja këtij.”,- u shpreh Doçi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 17:40

Një lajm i trishtë vjen nga bota e muzikës, ku raportohet se reperi i famshëm Juice WRLD është ndarë nga jeta.

Postuar: 08/12/2019 - 14:41

Moderatorja e njohur Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj po shijojnë pushimet në alpet e Zvicrës.

Postuar: 08/12/2019 - 11:12

Këngtarët Era Rusi dhe Ylli Baka kanë publikuar këngën e re dedikuar tërmetit të 26 nëntorit duke

Postuar: 08/12/2019 - 10:37

Fituese e kompeticionit “Kënga Magjike” u fitua nga këngëtarja Eneda Tarifa, me këngë

Postuar: 08/12/2019 - 10:24

Këngëtarja Genta Ismajli ka konfirmuar lidhjen me biznesmenin turk i quajtur Husen.

Postuar: 07/12/2019 - 23:52

Këngëtarja Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”.Pas votimit

Postuar: 07/12/2019 - 23:43

Fifi është një ndër pretendetet kryesore për të fituar çmimin e parë në “Kënga Magjike&rdqu