BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Gossip

“Trajtimet kanë qenë të forta, intensive…”/ Rudina Magjistari fiton betejën me Covid-19, tregon për herë të parë eksperiencën e saj të vështirë: Shumë i rrezikshëm. Ja çfarë duhet të bëni për ta kaluar lehtë

“Trajtimet kanë qenë të forta, intensive…”/

Moderatorja e njohur dhe shumë e dashur, Rudina Magjistari, e fitoi betejën me virusin e rrezikshëm. Moderatorja ditën e djeshme iu rikthye punës në studio. 

Ndër të tjera, Rudina tregoi se edhe bashkëshorti i saj u infektua në të njëjtën kohë, por fatmirësisht nuk kanë qenë në gjendje të rënduar shëndetësore.

Pata unë radhën për ta kaluar Covid-19. Për fat kaloi mirë. Ka qenë një histori jo dhe aq e lehtë sa duket në pamje të parë, por që unë nga eksperienca ime kam kuptuar diçka dhe dua ta ndaj me ju.

Unë dhe bashkëshorti u infektuam të dy njëkohësisht me Covid dhe patëm fatin e madh që të mos vuanim shumë gjatë kësaj kohe, ama mjekimet i kemi marrë të gjitha.

Që nga shenja e parë që ne dalluam tek vetja jonë dhe një nga mesazhet që unë dua të jap sot, përveç reflektimin të madh që vjen që shëndeti është i pari dhe ne gjithmonë duhet të jemi të kujdesshëm. Flitet gjithë kohës, mbani maskën, ruhuni, ruani distancën. Asnjëherë nuk duhen harruar këto, janë fjalë të vërteta dhe Covid-i është real, pas dere dhe shumë i rrezikshëm.

Nga përvoja ime, asnjë shenjë nuk duhet neglizhuar, nëse ndjeni dhe shenjën më të lehtë në trupin tuaj që diçka nuk po shkon, ka shumë gjasa të jetë Covid, kështu që filloni masat t’i merrni menjëherë.

“Trajtimet kanë qenë të forta, intensive…”/

Sa më shpejt të trajtoheni, të kuroheni aq më e lehtë do jetë beteja me Covi-19. Dhe unë besoj se kjo është një nga arsyet që ne e kaluam pa shumë vështirësi të mëdha fizike, por ndërkohë trajtimet kanë qenë të forta, intensive, të gjitha një më një”,- tha Rudina në videot e publikouara në Instastory, për të gjithë ndjekësit e saj.

Ajo u surprizua gjithashtu edhe nga stafi me një buqetë me lule për t’i uruar mirëseardhjen.

Më të lexuarat