Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U akuzua nga tetë këngëtare dhe një balerinë për ngacmime seksuale, Ermonela Jaho bën deklaratën e papritur për tenorin e famshëm

Postuar: 17/08/2019 - 12:03

Pas lajmit në mediat e huaja për akuzat e disa grave që e akuzonin tenorin e famshëm Placido Domingo për sulme seksuale ndaj tyre, sopranoja me famë ndërkombëtare, Ermonela Jaho ka postuar në rrjete sociale një dedikim për tenorin spanjoll, duke shprehur mirënjohjen e thellë për  vlerat e tij.

 
“Kam pasur nderin dhe privilegjin të këndoj me Maestro Placido Domingo në disa prodhime dhe koncerte në të gjithë botën. Përveç të qenit një artist legjendar dhe madhështor që ka dhënë një kontribut të pakrahasueshëm në botën e muzikës, dhe jo vetëm përmes shfaqjeve të tij, por edhe përmes përkushtimit të tij të thellë për zhvillimin e brezave të këngëtarëve të rinj, Maestro Domingo ka qenë gjithmonë jo vetëm më të hirshmit dhe të gjithëpërfshirurit e kolegëve, por edhe gjithmonë respektivi më elegant dhe i patëmetë i zotërinjve. Unë gjithmonë do të vlerësoj kujtesën e çdo përvoje artistike që kemi ndarë së bashku”, shkruan Ermonela Jaho.
 
Tetë këngëtare dhe një balerinë kanë rrëfyer për ‘The Associated Press’ se janë ngacmuar nga Domingo tre dekadat e fundit duke filluar që nga fundi i viteve 1980.
 
Vetë Domingo i ka hedhur poshtë këto akuza, duke theksuar se  “pretendimet nga këta individë pa emër që datojnë rreth tridhjetë vjet më parë janë thellësisht shqetësuese, dhe siç paraqiten, të pasakta.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 20:13

Ish-deputetja Albina Deda dhe vajza e saj Ada kanë qenë të ftuara pasditen e sotme në emisionin 'Rudina'.

Postuar: 19/09/2019 - 18:31

Në vitin 2013, projekti muzikor i titulluar "Të ka lali shpirt", arriti të shndërrohej

Postuar: 19/09/2019 - 15:42

Koncerti “Tingujt e Çarshisë”, i mbajtur për 3 ditë me rradhë në kryeqytetin e Maqedo

Postuar: 19/09/2019 - 15:30

Kujt i ndodh të takojë mbretëreshën Elizabeth duhet ta dijë mirë këtë rregull.

Postuar: 19/09/2019 - 09:59

Të flasësh për problemet e shëndetit mendor, tashmë nuk konsiderohet më dhe aq tabu!

Postuar: 19/09/2019 - 09:31

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja Aurela Gaçe ka nisur në Amfiteatrin e Tiranës koncertin për të cili

Postuar: 18/09/2019 - 21:15

Këngëtarja Baby G ka disa kohë që nuk është aktive në estradën shqiptare.Së fundmi në rrjetin e s