BREAKING NEWS

Me kë do ta formojë PS-ja qeverinë pas 25 prillit? Rama i jep përgjigjen e prerë gazetarit

Me kë do ta formojë PS-ja qeverinë pas 25 prillit? Rama i jep
x

Gossip

U akuzua për ngacmime seksuale, tenori i famshëm u kërkon ndjesë grave që e kanë denoncuar

“Marr përsipër të gjitha përgjegjësitë për veprimet e mia dhe kërkoj ndjesë për vuajtjet e shkaktuara”. Tenori i famshëm Placido Domingo shpërndau një deklaratë, përmes agjencisë spanjolle të lajmeve “Europa Press”, ku u kërkon falje grave që e denoncuan për ngacmime seksuale.

U akuzua për ngacmime seksuale, tenori i famshëm u kërkon

Tenori spanjoll u përshi në skandalin seksual, pas denoncimit në gusht 2019, që u pasua me akuza nga 9 gra, që pretendojnë se janë ngacmuar seksualisht nga këngëtari lirik dhe drejtuesi i orkestrës.

Fillimisht, Domingo i kontestoi akuzat ndaj tij, duke marrë dhe solidaritet edhe nga shumë kolegë, mes të cilëve dhe Andrea Bocelli.

Në deklaratën e lëshuar sot, 25 shkurt, theksoi se nuk ishte synimi i tij, por që askush nuk duhet të ndodhet kurrë në një situatë të tillë. Tenori shpjegoi se e kuptoi që gratë në fjalë kishin frikë të shpreheshin se si ndiheshin, sepse shqetësoheshin se si kjo situatë do të ndikonte në karrierën e tyre.

Më të lexuarat