BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Si paraqitet situata epidemiologjike në Shqipëri në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Si paraqitet
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja, sa do të shitet litri i naftës, benzinës dhe gazit

Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja, sa do të shitet
x
BREAKING NEWS

Agron Duka dhe Fatmir Mediu propozuan emrin e tij për President të ardhshëm, reagon Dash Shehi: Të gjitha mbeten manovra politike

Agron Duka dhe Fatmir Mediu propozuan emrin e tij për President të
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha kryeministër i Italisë do e bëja Chiellinin ministër

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy persona, dërgohen me urgjencë te Trauma

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja me sa vite burg (Emrat)

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja
x
BREAKING NEWS

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para
x

Gossip

U bë baba për herë të parë, reagon Shpat Kasapi dhe tregon kuptimin e veçantë të emrit që zgjodhi për djalin: Dua të bëj katër fëmijë. Më frikëson... (Ja vendimi që ka marrë)

U bë baba për herë të parë, reagon Shpat Kasapi dhe

Të bëhesh prind është një ndër arritjet dhe lumturitë më të mëdha në jetë për një person. Të tilla janë dhe emocionet e këngëtarit të njohur shqiptar, Shpat Kasapi, i cili u bë baba për herë të parë, gjashtë ditë më parë.

Në një intervistë nëpërmjet një lidhjeje Skype, në emisionin "Ditë e Re" Shpat Kasapi flet për ndjesitë e tij, tashmë si prind, duke treguar për momentet e para që ai dhe bashkëshortja e tij Selvije përjetuan me bebushin Roel.

Ndër të tjera Shat Kasapi zbuloi domethënien e emrit të veçantë të djalit.

Brenda shtëpisë së Shpat Kasapit, si iu bë pritja bebushit Roel! (Video)
Shpat Kasapi: Gjithçka shkoi mirë, jemi shumë të gëzuar.  Gjithmonë i kam dashur fëmijët, sidomos bebat, nuk kam frikë t'i mbaj. Ndjenja ishte e veçantë, është lumturi. E donim një fëmijë. Lindi 3 kilogramë e 300 gramë. Selvija është shumë mirë. Nuk e kam ndjerë fare gjumin, sepse jam mësuar të zgjohem herët nëpër koncerte. Emri Roel ka dy domethënie dhe në anglisht dhe në frëngjisht, do të  thotë gur i çmuar. E zgjodhëm bashkë emrin.

Këngëtari thotë se tani e tutje prioritet për të do jetë familja dhe shtëpia. Megjithatë ai thekson se nuk do të shkëputet nga muzika dhe se së shpejti do të nxjerrë dy projekte muzikore të reja.

Shpat Kasapi: Ka ndryshuar shumë gjëra, tani përkushtimi do jetë më shumë ndaj fëmijës, familjes, shtëpisë. Nuk do shkëputem nga muzika, e kam pasion lindjeje.  Po bëj 2 projekte të reja. Nuk do ndahem me projektet. Një këngë do dalë brenda 10 ditëve dhe tjetra brenda një muaji. Njëra këngë dashurie, tjetra këngë ritmike. Njërën këngë e kam regjistrua, tjetrën do ta regjistroj.

"Dua të bëj katër fëmijë"

Shpat Kasapi: Ideja e të bërit fëmijë ishte e imja më shumë, unë jam sebepi. Unë dua më shumë fëmijë, dhe do t'ia arrij qëllimit. Dua 3, 4 fëmijë. Selvija do 2 dhe atë me pikëpyetje. Më frikëson pak pozicioni deri sa të mësoj si ta mbaj bebin.

Më të lexuarat