BREAKING NEWS

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau të dashurën 19-vjeçare në Greqi

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau
x
BREAKING NEWS

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare, çfarë shkruante mes vuajtjeve shqiptari në rrjete sociale

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare,
x
BREAKING NEWS

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga 4 bashki, detajet e fundit nga procesi i 'Rithemelimit'

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon bilancin ditor

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon
x
BREAKING NEWS

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet
x
BREAKING NEWS

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës ‘luan’ me çmimet e karburanteve, ndryshon sërish çmimin e naftës pa kaluar ende 24 orë nga ndryshimi i ditës së kaluar

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës
x
BREAKING NEWS

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e SHBA-së del me thirrjen urgjente ndaj amerikanëve që jetojnë në Shqipëri

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e
x
BREAKING NEWS

HARTA- LIVE/ Po vjen stuhia e fortë! Shtrëngata shiu të shoqëruara me rrufe dhe erë të fuqishme/ Çfarë do të ndodhë përballë Vlorës dhe Himarës

HARTA- LIVE/ Po vjen stuhia e fortë! Shtrëngata shiu të
x

Gossip

U bë shumë virale ky detaji/ Armina Mevlani reagon dhe tregon arsyen pse zgjodhi lugë prej druri dhe enë njëpërdorimëshe në dasmë

U bë shumë virale ky detaji/ Armina Mevlani reagon dhe tregon arsyen

Një detaj i rëndësishëm i çdo dasme është ushqimi dhe pjatat e servirura në dasmën e Arminës kishin një veçanti. Duke qenë se dasma po kremtohej në një agroturizëm i ishte vënë theksi ushqimit tradicional shqiptar.

Lugët ishin prej druri dhe enët njëpërdorimëshe. Gjatë emisionit "Goca dhe gra", Armina zbuloi dhe arsyen pse. Ajo tregoi se bashkë me Shkëlzenin donin diçka tradicionale dhe nuk dëshironin të dilnin jashtë kornizës te pjesa e ushqimit.

U bë shumë virale ky detaji/ Armina Mevlani reagon dhe tregon arsyen

"Ideja jonë ishte të kishim diçka tradicionale shqiptare dhe donim ta mbanim kështu. Zgjodhëm verë shqiptare, shumë këngë shqiptare, zgjodhëm të kërcenim vallen e Tropojës, ngritëm flamurin në dasmë. Unë në rrjete sociale kam ndjekës të huaj dhe dua që ta shikojnë tamam si është tradita shqiptare. Enët njëpërdorimshme ishin zgjedhja më e mirë dhe më e thjeshtë sepse donim diçka natyrale", tha Armina.

U bë shumë virale ky detaji/ Armina Mevlani reagon dhe tregon arsyen

U bë shumë virale ky detaji/ Armina Mevlani reagon dhe tregon arsyen

U bë shumë virale ky detaji/ Armina Mevlani reagon dhe tregon arsyen

U bë shumë virale ky detaji/ Armina Mevlani reagon dhe tregon arsyen