Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U kap me kanabis, gjykata merr vendimin për reperin e njohur shqiptar

Postuar: 21/02/2019 - 16:51

Ai është një ndër reperët shqiptar që ka arritur të bëhet shumë shpejtë pjesë e tregut muzikore shqiptar, por që për fat të keq po kalon një moment të vështirë.

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me 5 muaj burg me kusht dhe 1.200 euro gjobë, reperin e njohur shqiptar, Feronit Shabani, i njohur me emrin Fero, pasi akuzohet për posedim të lëndëve narkotike.

Gjykatësi vendosi sot që dënimi me burg ndaj tij të mos ekzekutohet, nëse Fero nuk kryen vepër tjetër penale brenda një viti.

Fero gjithashtu është i detyruar të paguajë 1200 euro gjobë. Reperi ka deklaruar se ka qenë përdorues i mëhershëm i marihuanës, por nuk ka përdorur më substanca të tilla, që nga dita që është zënë nga policia.

Fero akuzohet nga autoritetet për posedim në mënyrë të paautorizuar të substancave narkotike, me peshë të përgjithshme prej 13.5 gramë.

Ngjarja ëshët shënuar më 25 qershor 2018, rreth orës 21:20, ku në rrugën “Avdi Kelmendi” në Lipjan, pas një kontrolli të realizuar nga ana e policisë, në automjetin e tipit “VW Toureg”, në pronësi të Feros.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:51

Reperi Getoar Selimi ka reaguar për herë të parë pas lajmeve që qarkulluan në portale se martesa e tij me moderatoren Marina Vjollca kishte marrë fund.

Postuar: 23/08/2019 - 21:50

Klaudia Pepa di gjithmonë si të tërheqë vëmendjen.

Postuar: 23/08/2019 - 21:31

Pas suksesit me filmin “2 gisht mjaltë”, aktori i humorit Ermal Mamaqi duket se nuk d

Postuar: 23/08/2019 - 15:23

Pas pushimeve në Mykonos me shoqërinë, nga ku postoi foto me rrobabanjo që tërhoqën shumë vëmendj

Postuar: 23/08/2019 - 14:35

Tanimë Kejvina Kthella është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit dhe gjithmonë

Postuar: 23/08/2019 - 11:58

Moderatorja, Roza Lati dhe aktorja e humorit Anna Lika kanë treguar gjithmonë që kanë një marrëdh

Postuar: 23/08/2019 - 10:29

Avokatja Ardina Çapi, që kur nisi rrugëtimin e saj në politikë mori një vëmendje të madhe meidati