BREAKING NEWS

“E përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë Berishës’, Erion Braçe i jep përgjigjen e fortë djalit të Remzi Hoxhës

“E përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë
x

Gossip

U kritikua se e quajti konkurrenten ‘qorre’, reagon Renato Mekolli dhe i lë të gjithë pa fjalë me ato që thotë: Një fjalë që goditi si shigjetë!

U kritikua se e quajti konkurrenten ‘qorre’, reagon Renato Mekolli

Prej disa ditësh shefi më i njohur i kuzhinës në Shqipëri, Renato Mekolli po kritikohet për reagimin e tij në spektaklin “Hells Kitchen”, ndaj Erkiadës, të cilën në puntatën e kaluar e quajti ‘qorre’.

Mirëpo duket se Renato është penduar dhe ka kërkuar falje publikisht për këtë reagim të tij.

“Edhe shefi pendohet”, e nis ai reagimin e tij me një postim në Instagram ku shprehet se kurrsesi nuk ka dashur të ofendojë, por ka qenë një veprim i nxitur nga kuzhina dhe dëshira për perfeksion.

U kritikua se e quajti konkurrenten ‘qorre’, reagon Renato Mekolli

Reagimi i plotë:

Edhe shefi pendohet. Me rremben kuzhina dhe deshira per perfeksion, padyshim kjo nuk justifikon ate qe i thash Erkiades ne episodin e kaluar, njeres nga konkurrentet!

Nje fjal qe goditi si shigjete tek ajo dhe ju qe shihni programin! Une kam mbajtur syze ashtu si edhe familjaret e mi, ndaj kurresesi qellimi im nuk eshte te ofendoj askend, I bashkohem thirrjes suaj! Se duhet te evitojme kete menyre komunikimi!

Ama nga ky gabim te gjithe nje mesazh e morem: se kur themi te tjerve nje fjal te shemtuar, i lendojme ata! Nga programi i pam te dyja anet e medaljes, ate qe “gjuan me fjale” dhe personin qe vuan nga ato!

Mos harroni dicka, Hells kitchen eshte nje show! Une ju kerkoj te mos imitoni asgje cfare ndodh aty!

U kritikua se e quajti konkurrenten ‘qorre’, reagon Renato Mekolli