Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U kritikua se e quan veten kosovare, reagon këngëtarja e njohur

Postuar: 14/08/2019 - 22:27

Në rrjetet sociale ka plasur debati mes shqiptarëve, pasi artistet nga Kosova po quajnë veten ‘kosovare’, pas postimit të Rita Orës.

Aty po shkruhen komente si:

“Tash po i thoni vetes Kosovan Ëomen a? Keni marrë pasaportat e Shqipërisë  e me to po lëvizni nëpër shtetet e po boni biznes. Ahh interesi bre…”.

“Tayna kur u bëre kosovare sapo u bëre e famshme?”.

“Shqiptare jo kosovare!”.

Me këtë rast, Tayna ka bërë një postim ku ka shpërndarë me ndjekësit e saj aktivitetin në Instagramin e saj personal, ku shihet se njerëzit nga Tirana janë në një numër shumë më të madh nga audienca.

Tayna kësaj fotoje i ka bashkangjitur emotikonat e një fytyre me zemra dhe flamurin kombëtar, duke dashur të tregojë se ajo ndihet po aq shqiptare sa kosovare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 22:14

Puntata e sotme e emisionit “Zone e Lirë” ka nisur me një lajm të papritur, të cilin e ka dhënë vetë drejtuesi Arian Çani.

Postuar: 15/11/2019 - 21:25

Aktori i humorit Bes Kallaku ishte i ftuar në emisionin e pasdites me Rudina Magjistarit ku ka fo

Postuar: 15/11/2019 - 16:23

Sheshi qendror e Shën Petersburg ka parë shumë revolucione, parada dhe evente historike, por ta

Postuar: 15/11/2019 - 13:55

Aktori, Rezart Veleshnja ka publikuar një video në ‘Instastory’ ku shihet me sy të nx

Postuar: 15/11/2019 - 13:27

Moderatorja Fatma Methasani  dhe kuzhinieri i famshëm, Alfio Rrotani shumë shpejt do të bëhe

Postuar: 15/11/2019 - 12:33

Pak muaj më parë mediat zbuluan se këngëtarja shumë e dashur për publikun, Rovena Dilo i ka dhënë

Postuar: 15/11/2019 - 12:13

Armina Mevlani është shumë aktive në rrjetet sociale nga ku ndan me fansat e saj një pjesë të mom